spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

 

Valdžia sako: „Mokesčius mokėti reikia.“ Tauta priduria: „Protingai...“ (Nūdienos tautosaka).

 seslis.jpg

2011 m. Vyriausybės planuojamas surinkti milijardas iš „šešėlio“, turint galvoje iš kontrabandos gautų pajamų apmokestinimą, švelniai tariant sukėlė šypseną  tautos lūpose. Žinant kokios kontrabandos upės teka ir kas už jų stovi, minima kova su „šešėliu“ gali būti „permesta“  ant  eilinio legaliai su mažomis nuodėmėlėmis dirbančio verslininko pečių, traukiant iš pastalės galbūt ne visas užpajamuotas prekes, keliant į paviršių abejotinus sandorius arba apmokestinant neva tai apskaitoje neužregistruotus išimtus iš įmonės pinigėlius.

Galbūt bus nuskausminta ir viena kita moterėle, per sieną nešanti šiek tiek didesnį cigarečių kiekį, ar bandanti jas realizuoti kokioje pavartėje. Bet iš to juk milijardo nesurinksi.

Tikrai nenoriu pasakyti, kad šis valdžios noras  traukti „šešėlį“ į dienos šviesą, yra smerktinas. Tačiau naivus yra valdžios pasvarstymas, kad individualiai veiklai sumažinus pajamų mokestį nuo 15 procentų iki 5 procentų, gyventojai pradės registruotis dirbantys individualiai. Tikriausiai valdžia pamiršo, kokią griozdišką apskaitos sistemą  yra sugalvoję asmenims, uižsiimantiems individualia veikla, taip kaip tikriausiai pamiršo, kad pajamų mokestis nėra vienintelis mokestis, kurį moka individualia veikla besiverčiantys asmenys. Socialinio draudimo ir keiksmažodžiu tautoje virtusio PSD mokesčio dar niekas nepanaikino, o ir mažinti nežada.


Recepto, kaip surinkti tą milijardą iš „šešėlio“, manau, vyriausybė neturi, o ir patarti, kaip tai padaryti tikriausiai nesiryžtų niekas. Viena aišku, nepakantumas „šešėliui“ turėtų būti  visuomenės moralės norma. Jei nebūtų, kas perka kontrabandinių ar vogtų prekių, nebūtų ir pasiūlos. Griežta valdžios pozicija "šešėlio" atžvilgiu ir verslo legalizavimo  prevencija turi būti vykdoma nuolat ir tai neturėtų būti tik eilutė biudžete, kurią, kintant. situacijai, galima pakoreguoti. Valdžios išlaidavimas ir negebėjimas  sutramdyti milijonus iš valstybės vagiančių valdininkų tikrai nekuria ir niekada nesukurs jokio noro eiliniam žmogui mokėti valstybei mokesčius ir smerkti tuos, kurie jų nemoka.


Tačiau vyriausybė turi išeitį -  priversti kontroliuojančias institucijas dirbti savo darbą nuoširdžiai ir kvalifikuotai ir realiai bausti tuos, kurie tai daryti trukdo. Nemanau, kad Muitinė neturi pakankamai geros įrangos ar kvalifikuotų žmonių, kad  į Lietuvą nepatektų sunkvežimiai kontrabandos. Taip pat nemanau, kad Mokesčių inspekcija, FNTT nemato, kieno išlaidos gerokai viršija mokesčiais apmokestintas pajamas. Tiesiog reikia dirbti savo darbą.


Taigi, belieka tikėti, kad optimistinis Vyriausybės biudžetas bus pagrįstas realiais darbais.


Linkiu nelikti šešėlyje.

Angelė,

2010-10-20

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB