spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Tiems, kurie neturi smegenų, bet koks ėjimas yra ėjimas į priekį. M. Žvaneckis.

 Lietuvos žmonės gyvena laukimu, kada patvirtins ar nepatvirtins naujosios  Vyriausybės programą, kaip ta programa atsilieps mūsų visų kišenėms, nuo kada ir kokia tvarka mokėsime jau didesnius mokesčius.

 Metai baigiasi, o nieks nieko konkretaus negali pasakyti, kas keisis nuo kitų metų. Planuok neplanavęs, suk galvą nesukęs, o bus kaip toj dainoj: „Atsimerki vieną rytą ir dairaisi ar čia juoktis, ar čia verkti nežinai.“
 Vyriausybės, anot jos naujojo vadovo, stiprioji ir ambicingoji  programa turėtų atvesti mus į šviesų rytojų. Apmaudu tik kad mokėti už tą mistinį šviesų rytojų mums visiems reikės gerokai daugiau. Kaip sakoma, laikinai. Bet nieko nėra pastoviau, kaip laikinumas. Net juokas ima, kai naujosios vyriausybės vadovas, bando keliamą iki 19 procentų pridėtinės vertės mokesčio tarifą, Lietuvos žmonėms pateikti, jau kaip sumažintą mokestį nuo 20 iki 19 procentų. Ponas, matyt pamiršo, kad vis dar mokame 5 ir 18 procentų PVM. Ir jei nuo kitų metų PVM bus 19 procentų dydžio , tai reiškia, kad mokestis didės, o ne mažės.
 Ką galėčiau patarti savo klientams. Pirmiausia, tikriausiai reikėtų susirūpinti individualių įmonių savininkams, kurie turėtų inventorizuoti savo įmonių sukauptą ir nepaskirstytą pelną. Rekomenduočiau  dar šiais metais išsimokėti sau įmonės pelną ar jo  dalį, nes tikėtina, kad kitais metais šios išmokos bus apmokestinamos jau ne 15, o 20 procentų gyventojų pajamų mokesčiu. Taip pat nerekomenduočiau kurti naujų įmonių, nes turbūt nuo kitų metų keisis pati įmonių steigimo tvarka, gal atsiras kokių nors mokestinių lengvatų naujai steigiamoms įmonėms. Būsimoms mamytėms patarčiau taip pat labai atsargiai manipuliuoti atlyginimų dydžiu prieš išeinant gimdymo atostogų. Pasigirsta gandų, kad tokios mamytės gali susilaukti SODROS inspektorių vizitų, gal net ir nemalonės. O daugiau nieko ir nepatarsiu. Tiesiog laukime naujosios valdžios darbo ir nurodymų.
 Gero šviesesnio rytojaus laukimo.

Angelė
2008-12-09

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB