spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 Tiesiog  mokyklos bibliotekoje prisikaupė daug knygų, o jų nėra kur sandėliuoti, taigi jas nurašė ir, pasitarę su aukščiau stovinčiais biurokratais, ryžosi šiam barbariškam poelgiui.  Manau, jei apie nereikalingas knygas mokykla būtų paskelbusi rajoninėje spaudoje, tikrai būtų atsiradę žmonių ar  įstaigų, norėjusių įsigyti šių knygų. Pati mielai būčiau papildžiusi savo biblioteką senomis knygomis iš mokyklos, kurią baigiau, bibliotekos. O dabar man gėda, labai gėda, kad  šioje mokslo šventovėje neatsirado žmogaus, kuris būtų sustabdęs šį begėdišką procesą.

 Prisiminkime istoriją.   Labiausiai į vokiečių sąmonę įstrigęs įvykis – knygų deginimas – vyko 1933 m. Berlyne Operos aikštėje. Tada buvo sudeginta daugiau kaip 20 tūkstančių  knygų.  Šią barbarišką akciją organizavo pronacistiškai nusiteikę studentai, jai vadovavo nacistai politikai. Dabar šioje vietoje yra įspūdingas paminklas. Tai stiklinis kambarys su tuščiomis baltos spalvos knygų lentynomis ir metalinė lenta, kurioje H. Heinės žodžiai „Tai buvo tik prologas. Ten kur deginamos knygos, ten galų gale degins ir žmones.“

 Beje, tauragiškiai pedagogai ne pirmieji taip nusprendę atsikratyti nereikalingų knygų. Neseniai  Saugų mokyklos katilinėje taip pat buvo deginamos knygos. Pasiteisinimas - knygos nurašytos, makulatūros surinkimo punktų nebėra. Išvada – deginti. 

 Kas čia, užslėptos agresijos apraiška, ar mokytojų kerštas už valdžios ketinimą karpyti jų atlyginimus? Kalbame apie nuvertintą mokytojo profesiją. Įdomu kas gi ją taip nuvertino, ar ne pats mokytojas dėl to kaltas?..  Manau didelė dalis visuomenės nesupras, jei tokiam poelgiui ryžęsi pedagogai ir tam leidimą davę biurokratai liks nenubausti.

Su tūkstantmečiu, tauta.
 

Angelė,
2009-06-18

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB