spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

 Taikant mokesčių įstatymus, visi mokesčių mokėtojai dėl šių įstatymų nustatytų sąlygų yra lygūs. (LR Mokesčių administravimo įstatymo 7 straipsnis)

buhalterio_darbas.jpg

 

Visą amžinybę nerašiau. Ir ne todėl, kad neturiu ką pasakyti, o todėl, kad buhalteriui  metų pradžia yra laikas, kada jis neturi kada pakelti galvos nuo popierių krūvos. Skaičiai, skaičiai, deklaracijos, ataskaitos, aiškinamieji raštai.

 

Prisimenu buvusio ūkio ministro kliedesius apie  tuos šviesius laikus, kada kiekvienas verslininkas galės be vargo „sumesti“ elektroninėje erdvėje tuos keletą savo įmonės veiklos skaičių ir gaus gatavas užpildytas deklaracijas. Dieve, na kada gi tas bus? Kada gi apskaita ir mokesčių apskaičiavimas bus supaprastinti taip, kad nereikės prieš pildant eilinę ataskaitą žvilgčioti į jos pildymo taisykles, kurios keičiasi kasmet, parsisiųsti naujas ataskaitų bei deklaracijų formas, kurios taip pat atnaujinamos kasmet ir ieškoti, kiek gi sąvokų ir reikšmių per metus pasikeitė ir kas galima ir jau nebegalima mokesčių mokėtojui.  Terminai glausti, informacijos pateikti reikia daug, o ir einamieji metai vietoje nestovi, reikia ir šių metų darbus padaryti.

Dejuoju? O taip, nes neturiu išeiginių, negaliu sirgti ir neturiu teisės daryti klaidų.

Na bet, kaip sakoma, ačiū valstybei, kad turiu darbą.

Tačiau valstybė tiek mano, tiek kitų mokesčių mokėtojų atžvilgiu elgiasi nesąžiningai. Aš nesu patenkinta, kada iš mano sumokėtų mokesčių, jų praktiškai nemokančiam smulkiajam verslui kompensuojamos kasos aparatų įsigijimo išlaidos. Man kažkodėl valstybė nekompensuoja ir elektroninio parašo įsigijimo išlaidų, nors gydytojams jos buvo kompensuotos.

Maža to, buhalteris, architektas, teisininkas ar kitas intelektualaus produkto pardavėjas, sugalvojęs dirbti individualiai ir mokesčius didesnius privalo mokėti, nes taip nusprendė valdžia, skambiai pavadindama intelektualaus produkto pardavėją laisvosios profesijos atstovu. Kas čia per „kokybės ir kainos santykis“,  - esi protingas, galima nuplėšti daugiau, nes yra tikimybė, kad netriukšmausi ir seimo langų nedaužysi.Tai kaip mūsų valstybėje yra laikomasi Mokesčių mokėtojų lygybės principo, reglamentuoto Mokesčių administravimo įstatymo 7 straipsniu ? Mano nuomone, niekaip, valdžia tiesiog pamiršo, kad toks įstatymas egzistuoja.

Gero pavasarinio pasivažinėjimo Tauragės bekelėmis.

Angelė,

2011-03-15

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB