spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

Sustabdykit pasaulį, noriu išlipti! (Autorius nežinomas)

Kad mūsų valdžiai trūksta nuoseklumo ir pasirinktos krypties laikymosi tikriausiai jau ne naujiena kiekvienam mokesčių mokėtojui. Blaškomasi nuo vieno kraštutinumo prie kito. Vieną dieną valdžia mokesčius didina, kitą - jau ieško būdų, kaip juos sumažinti. Visa tai vadinama klaidų taisymu. Nors greičiausiai tai kompetencijos ir elementarios pagarbos savo rinkėjui stoka.

 Jau antri metai  Lietuvos verslas išgyvena laboratorinės žiurkės likimą – nuo begalinės įstatymų kaitos, bei savotiško jų interpretavimo, skaičiuojamos eksperimentų neatlaikiusios įmonės. Kai kurios iš jų bankrutuoja ar stabdo veiklą, atleisdamos darbuotojus, kurie tampa darbo biržos klientais, tai yra visų mūsų išlaikytiniais, kitos bando išgyventi, keisdamos verslo formą, dar kitos uždaromos, o jų savininkai traukiasi į šešėlį, ar meta viską ir pasirenka emigranto dalią.


Grįžkime prie nuolatinių valdžios klaidų taisymų. Kaip ir buvo tikėtasi, valdžia suskubo keisti individualių įmonių savininkų apmokestinimo socialinio draudimo įmokomis tvarką. Vyriausybė parengė Socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma laikinai leisti individualių įmonių savininkams patiems pasirinkti, ar jie nori draustis socialiniu draudimu, ar ne. Tačiau atidžiau panagrinėjus skubos tvarka teikiamus Socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, akivaizdu, kad jei nebus pakeistas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2 straipsnio 34 punktas, individualių įmonių savininkai išloš tik tiek, kad nebus minimalios socialinio draudimo mokesčio bazės, tai yra socialinio draudimo įmokų nemokės tie, kurie neišsiims iš IĮ pelno. Visi kiti socialinio draudimo įmokas mokės nuo išimto iš IĮ pelno, per metus neviršijančio  48 draudžiamųjų pajamų dydžių.  Kurioje vietoje čia pasirinkimo laisvė, kaip ir nebeaišku.  

 Sunku prognozuoti, ar šis projektas išvys dienos šviesą įstatymo pavidalu ir ar bus pakeistas GPMĮ 2 straipsnis, tačiau aišku, kad valdžios klerkai, nežinodami apmokestinimo mechanizmo, ir toliau jaukia įstatymus, o mokesčių mokėtojai, maitinami tuščiais pažadais, vėl bus apgauti.

 Ir vėl norėjo, kaip geriau, išeis – kaip visada.

 Ir kada gi baigsis ta žiema?..

Angelė,

2010-03-14

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB