spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Įstatymų paketo ekonominė nauda valstybei buvo tokia didelė, kad kitos problemos liko antrame plane. (Iš savaitraščio "Buhalterija" interviu su Ingrida Šimonyte apie 2009 m. mokesčių reformą).

 Prasidėjęs rugsėjis mestelėjo dar porą procentinių punktų PVM‘o. Kaip ir nebelabai kam ir įdomu, kiek,  kam ir kokių mokesčių mokėsime. Dažniau pamąstome ar jau dugne esame, ar dar tik krentame į jį.

 Rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje valstybės ir SODROS biudžetai turėtų šiek tiek papilnėti- artėja įmonių pelno mokesčio už 2008 metus bei individualių įmonių savininkų Socialinio draudimo įmokų papildomai pensijos daliai už 2008 metus  mokėjimo terminų pabaiga. Tikėtina, kad valstybės vyrai nepraleis progos  pakrykštauti, kad  pavyko surinkti daugiau pinigėlių. Be abejo, tas valstybės biudžeto papilnėjimas neturės nieko bendra, nei su  Naktine mokesčių reforma, nei su PVM ir socialinio draudimo įmokų tarifo pakeitimais, nes tai, ko gero, paskutinė 2008 m. pelningai dirbusio verslo atnaša valstybei. Artėja tamsesnis periodas visomis prasmėmis. Šešėlis ilgėja ne tik rudeniškai nusiteikusioje gamtoje...


 Primindama pareigą laiku sumokėti 2008 m. pelno mokestį, savo klientams primenu ir apie 2009 m. pelną (ačiū Dievui, dar liko pelningai dirbančių įmonių), informuoju, kiek ir kokių mokesčių preliminariai jiems reikėtų sumokėti, jei šiandien skaičiuotume pelną. Skaičiai nedžiugina. Ypač tų, kurie laiku nesuskubo persitvarkyti iš individualių įmonių į UAB‘us.


 O kiek yra tokių, kurie savo individualias įmones įsisteigę dar pirmaisiais nepriklausomybės metais, nesamdydami apskaitos specialistų, iš inercijos, kartais net iš akies skaičiuoja pelną sena tvarka ir net nenutuokia, kad mokestukų po metų turės sumokėti ganėtinai daugiau, nei kad jie įsivaizduoja. Karts nuo karto rengiame nemokamų konsultacijų dienas ir sulaukiame tokių klausimų, iš kurių supranti, kad žmogus net nesuvokia, kiek per tą laikotarpį, kada jis kūrė įmonę, yra pasikeitę. Ir jei iki šiol dar kažkaip praslysdavo pro tikrintojų akis, tai tikėtina, kad deklaruojant pajamas ir pelną už 2009 metus, tokių mokesčių mokėtojų laukia daug staigmenų. Ir ne visos jos žada būti malonios.

 Šios dienos savaitraštyje „Buhalterija“ perskaičiau interviu su Finansų ministre Ingrida Šimonyte, kuri neigia, kad mokesčių reformos kai kurios nuostatos yra painios, sunkiai įgyvendinamos. Savaitraščiui priminus apie painią kintamo neapmokestinamo pajamų dydžio taikymą gyventojams, dalis kurių dėl nežinojimo neperskaičiuos savo metinio NPD ir tikėtina laiku nesumokės valstybei mokesčių,   Finansų ministrė atsakė: “Planų atsisakyti kintamo NPD formulės nėra...Tai turės ir tam tikros naudos: daugiau žmonių suvoks, kad būtent jie yra mokesčių mokėtojai ir patys turėtų žinoti savo mokestines prievoles.“

Sėkmės skaičiuojant mokesčius.

Angelė,

2009-09-14 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB