spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

SODRA yra moderni ir mėgsta naujoves... (I. Nekrošiūtė-Daukšienė „Sodros skėtis“)

 Šiandien SODRA iš tiesų gali pasigirti, kad tapo moderni ir bando draugauti su naujovėmis. Visų pirma, dar praėjusiais metais atnaujino savo interneto svetainę. Šiemet pagaliau startavo elektroninė draudėjų aptarnavimo sistema.

 Deja, SODRA  jokios informacijos apie tai,  kiek draudėjų teikia ataskaitas elektroniniu būdu nepateikia.  Susidaro įspūdis, kad ši sistema nėra populiari draudėjų tarpe. O draudėjai neskuba, nes toks ataskaitų  bei pranešimų pateikimo būdas nėra nemokamas.  SODRAI reikalingas sertifikuotas elektroninis parašas, kuris nepigiai kainuoja. Nors su  kitomis institucijomis – bankais, mokesčių inspekcija, registrų centru, statistikos departamentu elektroninėje erdvėje bendraujame nemokamai. SODROS EDAS (elektroninė draudėjų aptarnavimo sistema),  siekdama būti ultra šiuolaikiška, matyt tokio populiarumo kaip mokesčių inspekcijos EDS (elektroninio deklaravimo sistema) nesulauks. Na, pagyvensim – pamatysim.

 Dar vieną naujovę SODRA pateikė – naujas pranešimų bei ketvirtinių ataskaitų rengimo formas. Pikta yra tai, kad SODRA vis dar neišmoko tiksliai įvardinti savo siekių. Pačiose formose informaciją prašoma pateikti litais, o formų pildymo tvarkoje rašoma, kad kiekvienas laukelis pildomas litais, centų tikslumu. Nelabai suprantama, kodėl formose negalima buvo to parašyti. Matyt, tikrinamas buhalterių budrumas.

 Yra ir vienas programuotojų „patobulinimas“, kuris šį savaitgalį iš manęs atėmė keletą valandų brangaus laiko. Jei pildai SAM ataskaitų rinkinį kompiuteriu ir neįrašai (na paprasčiausiai neturi informacijos) kurio nors darbuotojo socialinio draudimo numerio, programa šio darbuotojo pajamų bei įmokų nesumuoja lapo gale bei neprideda prie bendrų visų apdraustųjų ketvirčio pajamų ir įmokų. Smagu ar ne, kai turi keliasdešimt darbuotojų ir rankioji  kiekvieno darbuotojo ketvirčio pajamas ir įmokas, kol supranti,  kad reikia tiesiog kalkuliatoriumi perskaičiuoti kiekvieno kompiuteriu užpildyto lapo sumas.

 Dar viena naujovė – tikriausiai įmokas mokėti turime irgi centų tikslumu. Niekur apie tai neparašyta, bet, jei jau ataskaitas pildome centų tikslumu, tai darytina išvada, kad ir mokėti turėsime su centukais. Na kaip nekaip, po kiekvienos naujovės mūsų  pilkosios ląstelės nelieka be darbo. Ir tai džiugina. Sulig kiekviena diena tampame vis gudresni ir gudresni.

Angelė,

2008-04-07

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB