spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Šiame pasaulyje svarbiausia ne tai, kur stovime, o kuria kryptimi judame. O.V. Holmsas.


 
Tikra smetoniška žiema mus aplankė. Kaip tyčia, kai pajamos mažėja, išlaidos būstui apšildyti bus didesnės.

 

 

 Gamta neklausia sunku žmogui, ar ne.  Na bent jau tiek galime pasiguosti toks oras gripui nepalankus.  

 Naujieji metai, kaip jau tapo įprasta, pažėrė naujų mokesčių įstatymų pakeitimų. Daugiausia netikėtumų  pateikė SODRA. Dar 2009 metų vasarą pakeitusi savarankiškai dirbančių asmenų apmokestinimo tvarką. tik prieš Kalėdas patvirtino socialinio draudimo mokesčio tarifus, draudžiamųjų pajamų dydį ir šio mokesčio mokėjimo tvarką. O komentuoti, kaip bus skaičiuojamos ir mokamos šios įmokos pradėjo tik po Naujųjų.

 Individualių įmonių savininkai, sužinoję, kokia tvarka turės mokėti įmokas suskubo persitvarkyti į UAB arba stabdyti įmonių veiklą. Na kas gi nori mokėti mokesčius nuo pajamų, kurių neuždirba, ir antrą kartą mokėti tą patį mokestį nuo pajamų, jei jie jas uždirbs ateityje. Šio įstatymo pataisų kūrėjų fantazija ir apetitas neribotas. Valdžios atstovai dievagojasi siekę pagerinti socialines garantijas individualių įmonių savininkams (koks stebėtinas geranoriškumas).  Tačiau, kada pensininkas paklausia seimo nario, kodėl jam, visą gyvenimą mokėjusiam valstybei jos pačios nustatytus mokesčius, sumažino jam paskirtą ir taip jau menką pensiją, pastarasis nė neraudonuodamas replikuoja, kad   socialinio draudimo įmokų mokėjimas tik suteikia teisę ateityje gauti pensiją, tačiau ji netampa pensininko nuosavybe. Taigi jos dydis priklausys nuo to, kaip valdžia mokės tvarkytis mūsų kišenėse. Tai apie kokį socialinių garantijų pagerinimą mes čia kalbame? Tokie seimo narių ir Vyriausybės vadovo pareiškimai yra puiki mokesčių mokėjimo (arba greičiau nemokėjimo) prevencija. O kad valdžia, besitvarkydama mūsų kišenėse, sumaišo savo ir mūsų kišenes, seniai niekam ne paslaptis.  Ir po to mes kalbame apie pilietiškumą, smerkiame  mamas, panorusias įstatymų numatyta tvarka pasididinti sau gimdymo ir vaiko auginimo išmokas...

 Muša – bėk, duoda – imk. Žiopsosi – visą amžių su ištiesta ranka vaikščiosi. Tokius gyvenimo principus diktuoja Kubiliaus ir Ko politika.


 Akivaizdu SODRA  mokestukų ir vėl nesurinks. Sočios senatvės matyt nematysime ir mes.
 Linkiu gražios likusios žiemos.

 Angelė,

2010-01-30

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB