spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Saugiausias būdas padvigubinti savo pinigus yra juos perlenkti ir įsidėti į kišenę. (F. Hubbardas)

 Finansų analitikai perspėja, artėja sunkūs laikai, kada reikės šiek tiek riboti savo poreikius ir išlaidas. Rinkoje atsiranda šiokie tokie pokyčiai. Kai kurioms verslo rūšims pradeda trūkti užsakymų, mažėja apyvartos ir pelnai, įmonėse atsiranda nebereikalingų darbuotojų. Finansinė krizė...

 Kokios įtakos ji turės mūsų ekonomikai ir eiliniam žmogui, nesiryžtu prognozuoti. Kaip teigia specialistai,  ekonomikos augimo tempai lėtės, o skaudžiausiai krizė gali paliesti tą gyventojų dalį, kuri jau buvo šiek tiek „prakutusi“ ir galėjo sau leisti šį tą daugiau, nei susimokėti mokesčius, o likusius pinigėlius pravalgyti. Taip pat sunkiau bus ir skolon gyvenantiems tautiečiams.

 Gi mūsų Vyriausybė suskubo pasirūpinti savo geru rytojumi, užsimojo didinti pelno mokestį, nes išanalizavusi ankstesniųjų metų ūkio subjektų pelnus, „pašiurpo“, kokie jie pasirodo dideli.

 Kiek atsimenu, kada buvo panaikintas kelių mokestis, valdžios vyrai vietoje jo patvirtino laikinąjį socialinį mokestį, kurio apmokestinimo bazė buvo tokia, kaip ir pelnui apskaičiuoti, ir kuris buvo įvestas dviejų metų laikotarpiui 2006 m. ir 2007 m. Taip pat atsimenu, kaip 2006 metais, tuometinis finansų ministras krykštavo, kaip gerai renkamas biudžetas ir kad galbūt laikinojo socialinio mokesčio galima būtų atsisakyti ir anksčiau nei po 2 metų. Dar atsimenu ir planus  pelno mokestį iš viso panaikinti.

 Deja, deja, matyt valdžios vyrams nepritrūko fantazijos, kaip tuos gerai surinktus pinigėlius išleisti. Piktina  ciniškas valdžios požiūris į verslą – jei jau gerai dirbi ir uždirbi – būk malonus ir didesnį procentą valdžiai mokėk.

 Mano galva, turėtų būti šiek tiek kitaip.

 Ne paslaptis, kad dar yra daug nelegalių „fabrikėlių“, kurie valstybei nemoka nė cento. Ar nevertėtų pasirūpinti  legalizuoti šį  šešėlinį verslą? Vienas iš būdų – mažinti mokesčius, kitas - sustiprinti operatyvinį darbą mokesčių inspekcijose. Taip pat manau reikėtų riboti dirbančių su verslo liudijimais veiklų sąrašą . Kai kurios veiklos rūšys – statybos, automobilių remontas, baldų gamyba ir pan. – turėtų mokesčius mokėti nuo pelno. Be to, prarandamas ir gyventojų pajamų mokestis, nes šiuose sektoriuose paprastai dirbama ne po vieną, tai yra būna bosas ir pavaldiniai, nors visi jie turi tik verslo liudijimus.

 Bet, kaip visada, einama lengviausiu keliu – reikia pinigų, pinigų bus, va tuoj padidinsim legaliai dirbantiems mokesčius ir turėsim pinigų ir mokytojams, ir kultūros darbuotojams, ir naujo Seimo narių viešbučio statybai bei uneliui tarp Seimo posėdžių salės ir Seimo narių darbo kabinetų. Matyt, esame verti tos valdžios, kurią turime...

 Angelė,

2008-04-22

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB