spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Prieš tardamasis su užgaida, pasitark su pinigine. B. Franklinas.

 Šiemet laisvės nuo mokesčių diena pas mus neskuba  ir, kaip teigia laisvosios rinkos institutas, ateis tik gegužės 30 d. Taigi šiemet, kad išlaikytume valdžią, dirbsime net 12 dienų ilgiau nei pernai.

 Nieko gero nenusimato ir ateityje, nes anot valdžios, mokesčiai ir taip per maži, o valdžios išlaikymui reikia vis daugiau ir daugiau. Todėl bandoma padidinti pelno mokestį iki 19 procentų, nes anot Seimo ekonomikos komiteto  pirmininkės B. Vėsaitės,  nuo 2002 m. įmonių pelnai padidėjo iki 30 kartų, o darbo užmokestis tik 2 kartus. Kažkodėl užmirštama, kad pelno mokestis nėra fiksuotas dydis. Padidėjus įmonės pelnui, atitinkamai daugiau mokesčio nuo jo ir taip sumokama į biudžetą... Be to, dabar tikrai ne tas laikas, kada reikia didinti mokesčius, nes šalies verslas ir taip jau susiduria su sunkumais.

 Pakoreguotos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo kai kurios nuostatos, kurioms įsigaliojus jau nuo šių metų sausio 1 d., nenuolatiniam Lietuvos gyventojui išmokamos tantjemos  laikomos GPM objektu ir turi būti apmokestintos gyventojų pajamų mokesčiu, ko nebuvo iki šiol. Beje, ši GPM įstatymo pataisa Valstybės žiniose paskelbta šių metų balandžio 24 d., o įsigalioja atgaline data - jau nuo metų pradžios. 

 Tiesa, gyventojų pajamų mokestis mažėja ir nuo 2009 m. dėl padidėjusių neapmokestinamų pajamų dydžių dar mažės. Tačiau ar tai tikrai sumažins mūsų mokesčių naštą ir labai jau patuštins valstybės biudžetą? Galbūt dalis darbo užmokesčio bus legalizuota ir valstybė didelių nuostolių nepatirs?

 Ir dar man neduoda ramybės vienas toks dalykas. Na atrodo, tokia daininga tauta esame, net nepriklausomybę pasiekėme dainuodami, kepame žvaigždes įvairiuose TV projektuose. Ir kodėl mums su ta „Eurovizija“ taip nesiseka?

Angelė,

2008-05-26

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB