spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

Plaukiojama įvairiais stiliais, skęstama vienu... 

  Tiesiog smagu, kai šeštais įmonės gyvavimo metais tarp naujų klientų matau ir tuos pirmuosius, kurie patikėjo savo verslo apskaitos rūpesčius pirmajai Tauragėje buhalterines paslaugas teikiančiai įmonei. Esu labai jiems dėkinga. Jei ne jų pasitikėjimas manimi, ko gero, šiandien čia nedėstyčiau savo minčių.

  O buvo nelengva. Teoriškai lyg ir žinojau, kaip turėtų vykti darbas įmonėje, teikiančioje tokio pobūdžio paslaugas, bet praktikos nebuvo. O tai šiek tiek baugino. Be to, reikėjo įsisavinti naują buhalterinės apskaitos programą, kuri taip pat buvo naujas produktas rinkoje. Dirbau ir mokiausi, o mokiausi dažniausiai iš savo klaidų. Ir dar pamenu, kai kuriuose valdžios kabinetuose atstovauti kliento buhalterį, nedirbant pas jį pagal darbo sutartį, buvo problematiška, nes valdininkas nebūdavo tikras, ar taip galima.

  Tačiau viskas strimgalviais lekia pirmyn, naujovės greit skinasi kelią. Valdžios kabinetų duris varstome rečiau, nes visą jiems reikalingą informaciją yra galimybė teikti elektroniniu būdu. Net į bankus nebevaikštome ir mokesčius deklaruojame bei mokame neišeidami iš namų . O buhalteriai dabar ne tik kad įmones įsteigę darbuojasi, bet įsigudrina net su individualios veiklos pažymomis ar net su verslo liudijimu dirbti, nors toks buhalteris negali sudaryti buhalterinių paslaugų sutarties su įmone.

  Ačiū mūsų valdžiai, kuri leisdama įstatymus, tuoj pat juos taisydama bei keisdama, „pasistengia“, kad visi mes, verslininkai ir buhalteriai, turėtume darbo. Galų gale patys valdžios atstovai susipainioja, bandydami paaiškinti, kaip pratiškai šiuos įstatymus įgyvendinti ir visus rūpesčius sukrauna ant mūsų, mokesčių mokėtojų, pečių. Mes, lietuviai, kantrūs, dantis sukandę krutame, judame, po šapelį, po šiaudelį vis į savo aruodą tempiame, pakeiksnodami tą valdžią, kurią patys rinkome ir patys iš savo mokamų valstybei mokesčių išlaikome. O valdininkas, nors ir vadinamas valstybės tarnautoju, dažnai pamiršta, kad privalo tarnauti valstybei, tai yra mums, dažniau linkęs kontroliuoti, pamokslauti, netgi bausti, o ne padėti spręsti savo darbdaviui – mokesčių mokėtojui – iškilusias problemas, padėti jam susigaudyti painiose įstatymų nuostatose.

  Tad esant tokioms aplinkybėms, įmonių vadovai turėtų pasidomėti, ar tikrai kvalifikuotai tvarkoma jų įmonių buhalterinė apskaita, ar tikrai deklaruojami ir mokami visi mokesčiai. Taip pat paklausti savęs, ar visada suteikia galimybę buhalteriui tobulėti, sekti įstatymų pakeitimus, ar užsako jam profesinius leidinius, ar neapkrauna jo raštvedžio, juristo ar dar kokio sandėlininko darbais, užuot pasirūpinę jo kvalifikacijos kėlimu. O juk atsakomybė už tai kas vyksta įmonėje tenka vadovui.

  Beje, norėtųsi priminti, kad individuali įmonė, kurioje dirba tik vienas savininkas, taip pat yra įmonė. Jos savininkas turėtų domėtis visomis mokestinėmis prievolėmis tiek jo įmonei, tiek jam pačiam. Pasitaiko, kad atėjęs dar praeitame šimtmetyje įkurtos individualios įmonės savininkas su prašymu užpildyti įmonės pelno mokesčio deklaraciją, sužino naujienų, kurios jau kokie 5-4 metai kaip nebe naujienos. Tačiau žmogus paprasčiausiai pats nesidomi, kas nuo tada, kai jis įkūrė įmonę, pasikeitė, todėl ir nežino. Pats, kaip mokėjo ir išmanė, pildė deklaracijas, nešė jas į mokesčių inspekciją, ten jo deklaracijas priimdavo ir, atrodo, niekas niekam jokių pretenzijų neturėjo. Jis sumokėjo pelno mokestį, kurį apskaičiavo savo deklaracijoje, o gal jo net nereikėjo mokėti, nes įmonės pelnas neapmokestinamas, ir žmogus galvoja, kad tuo viskas ir pasibaigė. Taip, čia pasibaigė įmonės prievolė deklaruoti savo per metus uždirbtą pelną. Tačiau jei įmonė dirbo pelningai, tikriausiai savininkas įmonės pelną naudoja savo reikmėms. O tą taip pat reikia deklaruoti, gal net ir gyventojų pajamų mokestį sumokėti. Jei eilę metų įmonė dirba pelningai, ir šių išmokų savininkas nedeklaruoja, tikėtina, kad atėjus laikui įmonę uždaryti, nuo viso savininko išimto įmonės pelno reikės sumokėti nemažai mokesčių.

  Klysti žmogiška, atleisti dieviška... Dievas gal ir atleis, mokesčių administratorius greičiausiai ne...

  Kviečiu atvykti pas mus išsiaiškinti visus jums rūpimus klausimus, sužinoti mokesčių deklaravimo bei mokėjimo naujienas laiku.

Įmonės savininkė Angelė Žilienė

2008-03-02

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB