spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

Paprastumas iš esmės yra didžiausia gudrybė. (F. Dostojevskis)


 Prisiminiau anekdotu tapusią istoriją apie mus kontroliuojančių institucijų kompetenciją.

 Vienas mūsų klientas - ūkininkas -  nacionalinei mokėjimų agentūrai pateikęs dokumentus su prašymu apmokėti ūkio modernizavimo išlaidas, grįžta su tuo pačiu pluoštu dokumentų ir išsigandęs sako, nežinau kaip čia bus, nes mergikės lakstė iš vieno kabineto į kitą, rodydamos  kasos pajamų orderius (toks apmokėjimą grynais pinigais patvirtinantis dokumentas), kuriuos gavau iš tiekėjo ir stebėjosi, kodėl jie baltos spalvos, o ne oranžinės. Žmogus pradėjo nuogąstauti, ar tik nebus tiekėjas jo apgavęs – paėmęs pinigus, o dokumentą įkišęs suklastotą. Klausiu, o jau oranžinės spalvos orderiukas mergikėm tiktų? Taip sako, tiktų. Nu tai sakau, ar pats spalvinsi, ar man patikėsi tą atsakingą darbą.  Klientas humorą suprato, skaniai pasijuokėm ir tiek. Gal ir mergikėm iš NMA akiratis prasiplėtė, nes ūkininkui ūkio modernizavimo išlaidas kompensavo.

 Prieš kelias dienas kitas klientas, taip pat iš Nacionalinės mokėjimo agentūros buvo atsiųstas, nes mergikėms neaiški buvo ilgalaikio turto apskaitos kortelė (tiesiog kažkokia keista). Kadangi prisiminiau istoriją su oranžiniais kasos pajamų orderiais, kilo mintis, kad mergikėms tikriausiai patiktų spaustuvės gamybos kartoninė sudėtingos lentelės formos dvipusė kortelė, kurioje tarybinių laikų buhalteriai į atitinkamus langelius ranka surašydavo ilgalaikio turto duomenis ir kas mėnesį registruodavo nusidėvėjimo sumą.  Ilgalaikio turto kortelės standinti ir liniuoti nesiėmėme, palikdami tai likimo ir mergikių iš NMA valiai. Stebėsiu kuo visa tai baigsis.

 Aš puikiai įsivaizduoju, kaip yra sudėtinga atskirti tikrą nuo suklastoto, kai beveik kiekvienas ūkininkas atsineša skirtingai atrodančius apskaitos dokumentus, tai yra tokius, kokius juos suformuoja buhalterinė programa. Mergikės, ar ne laikas būtų pastudijuoti buhalterinės apskaitos įstatymą,  pasklaidyti kokius apskaitą reglamentuojančius poįstatyminius aktus ar tiesiog pasidomėti, kaip turi atrodyti pirminiai apskaitos dokumentai.

Trūksta mūsų valdininkams kompetencijos ir ką jau čia bepadarysi. Norėtųsi tik, kad ta nekompetencija netrukdytų dirbti.

Sėkmės darbuose.

Angelė,

2010-03-21

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB