spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Optimistas sako, kad mes gyvename geriausiame iš visų pasaulių. Pesimistas bijo, kad tai tiesa. B. Keibelas.

 Pasitinkant buhalterio dieną, norėtųsi pasveikinti visus savo kolegas ir palinkėti jiems begalinės kantrybės ir jėgų nelengvame jų darbe. Raskite laiko atsitraukti nuo nesibaigiančių ataskaitų, deklaracijų, meskite visus neužbaigtus darbus ir pažvelkite aplinkui – juk pavasaris atėjo. Žydi sodai,  čiulba paukšteliai, gamta pagaliau pabudo iš ilgo žiemos miego.  Gyvenimas puikus.

 Neretai tenka girdėti, kaip žeminama buhalterio profesija, vadinama neprestižine. Buhalterinio mąstymo rezultatu vadinamos Vyriausybės padarytos klaidos  rengiant ir įgyvendinant mokesčių reformą. Tik manau,  jei mokestinių reformų darbo grupėse būtų buvęs nors vienas kitas buhalteris, tokios painios situacijos su mokesčiais dabar neturėtume.

  Maža to, valdžios atstovai užuot pripažinę savo klaidas, paskubomis rengiant, taisant, o tiksliau jaukiant mokesčių  įstatymus, ir po metų pamatę, kas iš to išėjo, nepasikuklino apkaltinti buhalterių, kurie esą nesupratę, kaip reikėjo apskaičiuoti mokesčius, kad gyventojai neliktų skolingi valstybei. Tačiau gyventojai valstybei skolingi liko ne dėl buhalterių kaltės. Kaltų reikėtų ieškoti kitur, ten kur buhalterių nėra.

 Bet ten, kur jų nėra, vyksta valstybės ekonomikos kėlimo ir krizės stabdymo procesai, kuriuos ,pasak mūsų Vyriausybės vadovo,  ateities kartos aprašys ekonomikos vadovėliuose. Įdomu, ar vadovėliuose skaitysime apie apiplėštus pensininkus ir žmones, kurie nieko neprašė iš valstybės, tačiau per vieną naktį tapo valstybės skolininkais? Ar mūsų anūkai ir proanūkiai ras atsakymą, kodėl jie gimė ne Lietuvoje, o toli nuo gimtinės, nes jų tėvai ir seneliai toli nuo tėvynės ieškojo duonos ir pragyvenimo šaltinio savo šeimoms? Ar išdrįs parašyti ekonomikos vadovėliuose, kiek už kiekvieno Briuseliui pateikto skaičiaus yra sugriautų likimų, bankrutavusių įmonių, ištuštėjusių namų?  Manau, kad ne.  Ar bent nutuokia valdžia, ar  jiems patiems sulaukus pensinio amžiaus , liks dar Lietuvoje darbingų žmonių, kurie uždirbs šių dienų „genijams“ pensijas.  Viena aišku, šiandienos valdžia  po rinkimų dar ilgai nestos prie valdžios vairo.

O buhalteris, jis liks. Ir koks ten jo mąstymas - buhalterinis ar ne buhalterinis – jis vistiek bus gudresnis ir įžvalgesnis už bet kokią marionetę, stovinčią prie valdžios vairo ir bandančio įsiamžinti valstybės istorijoje.

Su profesine švente, mieli buhalteriai.

Angelė,

2010-05-13

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB