spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Nemokamas sūris tik pelėkautuose...

 Pagaliau, pagaliau šventės baigėsi, - turbūt dažnas mūsų pagalvojame po ilgų šventadienių, kurie jau tapo  gyvenimo norma  Lietuvoje. Išmušti iš įprasto gyvenimo ritmo, bandome susigaudyti savaitės dienose, grįžti prie susikaupusių per šventes darbų. Ko gero, esame bene labiausiai švenčianti valstybė. O dar kai valdžia „pastumdo“ poilsio dienas , tai galim sakyti, kad bene labiausiai atostogaujanti valstybė esame. Nes 4-5 dienos laisvadienių tai jau kaip ir atostogos.

 

 Taigi, šventės baigėsi, iki gegužės pirmosios (sekančių atostogų) dar turime gerą mėnesį, galime ir padirbėti.

 Dažnai pamąstau, kodėl taip painiai kuriami mokesčių įstatymai – daug išlygų, išimčių, įvairiausių kriterijų, kaip kam skaičiuoti vieną ar kitą mokestį, lengvatų. Norom nenorom peršasi mintis, kad kai kurios įstatymų nuostatos kuriamos konkrečiai situacijai.

 Neseniai teko aiškinti savo klientui, kodėl jo įmonė už parduotą nekilnojamąjį turtą turi mokėti pridėtinės vertės mokestį. Žmogus pasiskaitė pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, kad  PVM neapmokestinamas  senų pastatų pardavimas. Viskas lyg ir aiškiai parašyta. Tačiau, kada pradėjome domėtis, kada šis nekilnojamas turtas įsigytas, kiek metų naudotas, ar buvo remontuotas,  kaip buvo elgtasi su jo pirkimo PVM, pasirodė, kad šis įstatymo teiginys žmogų labai suklaidino. Nes kitoje to paties  įstatymo nuostatoje parašyta, kad jei nekilnojamas  turtas įsigytas su PVM, kurį įmonė deklaravo kaip atskaitomą PVM, ir pats turtas įmonės veikloje naudotas trumpiau kaip 10 metų, įmonė privalo tikslinti PVM atskaitą – tai yra atiduoti valstybei dalį pridėtinės vertės mokesčio, kurį kažkada buvo deklaravusi, kaip atskaitomą, nors iš kliento jo ir negavo. Ta pati tvarka galioja ir jei šiam turtui buvo atliktas esminis pagerinimas (tai yra, turtas buvo remontuotas, ir šio remonto sąnaudomis buvo didinta ilgalaikio turto vertė), kuriam sunaudotų medžiagų pirkimo PVM buvo keliamas į atskaitą. Viską suskaičiavus, pasirodė, kad įmonei buvo naudingiau parduoti šį turtą su PVM, nei be PVM. 

 Taigi, visas įstatymų nuostatas, kuriose kalbama apie vieno ar kito mokesčio nemokėjimą ar kažkokią lengvatą reikėtų labai kruopščiai išstudijuoti, o geriausia prieš darant sprendimą naudotis įstatymų suteiktomis lengvatomis ar ne, pasitarti su specialistais. 

 

Angelė

2008-03-26

 

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB