spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Ne žmogus, buhalteris esi...

Kiekvienais metais antrąjį gegužės mėnesio penktadienį Lietuvos apskaitininkų bendruomenė švenčia savo profesinę šventę Buhalterio dieną. Ši data Buhalterio dienai pasirinkta neatsitiktinai, nes gegužės mėnesį jau iki galo sutvarkyti visi praėjusių metų dokumentai, sudaryta ir patvirtinta  finansinė atskaitomybė. Pats laikas švęsti.

 

 

Sunku ar lengva būti buhalteriu?  Atrodo, turėtų būti nesudėtinga, nes buhalteris, kaip  ir bet kurios kitos profesijos atstovas, turi žinoti tam tikras savo amato  taisykles, kurias galima išmokti ir labai sėkmingai dirbti.

 Tačiau buhalteris turi  labai gerai išmanyti buhalterinę apskaitą, įmonių veiklą bei mokesčius reglamentuojančius įstatymus. O su įstatymų painiava ko gero visi esame susidūrę. Jie keičiami dažniau, negu norėtųsi. Štai pažiūrėkime, kaip dažnai keičiami  pagrindiniai mokesčių įstatymai, kuriuos kiekvienas buhalteris, tvarkydamas įmonių apskaitą, turi gerai žinoti. Pelno mokesčio įstatymas, kuris įsigaliojo 2002 m. sausio 1 d.,  jau buvo keičiamas 30 kartų, Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas, įsigaliojęs nuo 2002 m. liepos 1 d., taisytas 27 kartus, Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas, galiojantis nuo 2003 m. sausio 1 d., koreguotas 36 kartus. Netgi Valstybinio socialinio draudimo įstatymas, galiojantis nuo 2005 m. jau buvo pakeistas 9 kartus. Čia tik keletas pagrindinių mokesčių įstatymų, su kuriais savo praktiniame darbe susiduria beveik visų įmonių buhalteriai. Kiekvienas šių įstatymų turi parengtus komentarus, kurie neretai  įstatymus papildo gan netikėta linkme, taigi ir šiuos komentarus buhalteris turi nagrinėti.

 Neretai atsitinka taip, kad įmonės vadovas, nepakankamai įvertina buhalterio darbo sudėtingumą ir svarbą įmonei, patikėdamas šią sritį artimiesiems arba tvarkydamasis pats. Tačiau nesant šios srities specialistu, kad ir koks gabus ar talentingas žmogus būtum, gali labai greit suklysti, ką nors pražiopsoti ir taip pakenkti sau ir savo įmonei. Tikrai nėra taip lengva, kaip kitą kartą gali atrodyti, tvarkyti įmonės apskaitą, todėl  šioje srityje įmonių vadovai tikrai neturėtų taupyti. Taupus moka du kartus – vieną kartą valstybei baudų forma, kitą kartą buhalteriui – už darbą, ar ne mieli kolegosWink? Na bet geriau, kad taip nebūtų.

 Visiems  buvusiems, esamiems ir būsimiems buhalteriams linkiu didelės kantrybės ir ištvermės jų nelengvame darbe, šilumos ir supratimo šeimose bei geros šventės šį nuo sodų žydėjimo išprotėjusį savaitgalį.

Angelė,

2008-05-08

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB