spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Nėra taip blogai, kad negalėtų dar labiau pablogėti...

 Buhalteriai, atšventę savo profesinę šventę, sudėję paskutinius štrichus 2008 metų finansinėse ataskaitose bei „apsimėtę“ 2009 m. I ketvirčio darbus, gali truputėlį atsipūsti, trumpam pamiršti “krizinius“ rūpesčius ir pasimėgauti visu gražumu žaliuojančiomis ir žydinčiomis paskutinėmis šio pavasario dienomis.

 Artėja atostogų metas. Sudėtinga ekonominė situacija bei nežinomybė dėl rytojaus, pakoregavo daugelio mūsų atostogų planus. Dažnas lietuvis poilsį egzotiškose šalyse ar prabanga spindinčiame Lietuvos pajūryje iškeis į  ne taip brangų poilsį pas gimines Lietuvos kaime arba savo sodybiniuose ar kolektyviniuose sklypeliuose. Na dar, aišku, galima pakeliauti po Lenkiją, bent jau pigesnis pragyvenimas atostogų metu būtų, o pamatyti ir aplankyti ten tikrai yra ką. Tačiau vasara Lietuvoje tikrai neturėtų būti rami.

 Naujai išrinktoji Prezidentė nežada atsakingas pareigas užimantiems tautos vyrams ramių atostogų, pabrėždama, kad laikas poilsiui jau praėjo, atėjo laikas dirbti ir labai rimtai. Rezultatus lietuviškoji geležinė ledi norės matyti greitai. Tauta laukia, kokie gi pirmieji darbai ir sprendimai bus ir kaip jie pakeis mūsų visų gyvenimą.

 Juodasis birželis baugina nauja biudžeto išlaidų karpymo banga . Kiek smarki ir efektyvi ta banga bus- pamatysim. Tačiau, kažkodėl man nesinori tikėti, ar tai kaip nors papildys valstybės biudžetą.

Valdininkai, kaip ir anksčiau, atima iš tų, kurie kažkiek ir taip jau pildo tą skylėtą biudžetą, neretai net prasilenkdami su sveiku protu. Sodra - auksinė kvailų sprendimų čempionė - šioje srityje nepralenkiama. Sodros klerkai su kažkuria vieta (kaip tai liežuvis neapsiverčia šios vietos vadinti galva) išmąstė, kad autorius ligos metu negali gauti autorinio atlyginimo, už darbą, kurį jis atliko dar, kai sveikas buvo ir galėjo dirbti. Jei gavo algą , reiškia nesirgo, o jei nesirgo, reiškia ir nedarbingumo pašalpa nepriklauso. Geležinė logika. Nejučiom pradedu galvoti ar nereikėtų peržiūrėti ir įmonėse dirbančių darbuotojų išmokėtų algų datas – neduokdie alga buvo išmokėta darbuotojui tuo metu, kada jis sirgo ir turėjo nedarbingumo lapelį. O tai „prisikas“ ir iki tų nabagų, juk SODROS biudžetas, net patvirtinus grobikiškus mokesčius, vis tuščias. O kas mokės, negi tas kontrabandininkas, kuris iš po skverno cigaretes pardavinėja ar kokiam garaže rusišką benziną pilsto. Mokėsim mes – tie, kurie solidarūs, ir ne todėl, kad kažkuo nusikaltom ir ne taip suskaičiavom, ar ne laiku darbo užmokestį ar autorinį atlygį sumokėjom. O dėl to, kaip toj garsioj pasakėčioj, kad vilkas valgyt nori...

O va mokesčių inspekcija, kaip bitutė dirba, kad ir draskoma skandalo dėl neskaidrių pirkimų socialinei reklamai, bet nusipurto nuo munduro įtarimų šešėlį ir vėl į darbą . Siaučia, tikrina, traukia iš šešėlio, priskaičiuoja šimtais tūkstančių nuslėptų mokesčių nesąžiningiems mokesčių mokėtojams. Įdomu tik kokia tolesnė šių patikrinimų eiga – kiek realiai bus sumokėta tų priskaičiuotų nuslėptų mokesčių po apskųstų sprendimų, mokestinių ginčų, ir teismų . Bijau, kad nebūtų ir čia koks muilo burbulas ir akių dūmimas. Na pagyvensim – pamatysim. O dabar pasitikim vasarą. Juk ji tokia trumpa Lietuvoje.

Angelė,
2009-05-25

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB