spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Laikas visada gerbs ir palaikys tai, kas tvirta, bet pavers dulkėmis tai, kas netvirta. A. Fransas

 Trys didžiausios blogybės siautėja Lietuvoje - Kiaulių gripas, Krizė ir Kubilius. Bendra tarp jų yra tai, kad visos šios blogybės prasideda ta pačia raide ir neišvengiamai tiesiogiai įtakoja mūsų gyvenimo kokybę ir nekokybę.

 Žmonės jau pripratę, kad užklupus bėdai, kad ir kokia ji būtų – pasaulinė ar šeimyninė – pasiremti galėsi tik pačiu savimi ir savo artimųjų aplinka. Valdžiai mūsų  bėdos nė motais. Kiaulių gripas, virstantis pandemija, Lietuvoje nusinešęs vaiko gyvybę, panašu, gali mūsų tautiečiams kainuoti nemaža panikos ir  nežinios kaip elgtis, susidūrus su šia liga akis į akį. Mat valdžia nepasirūpino, kad norintys laiku pasiskiepytų nuo šios pavojingos ligos. Vaistininkai taip pat pilnai neaprūpina gyventojų antivirusiniais vaistais.
 Krizė, kurią mūsų valdžia savo idiotiškais sprendimais dar labiau pagilino, panašu, taip pat turės negrįžtamų padarinių mūsų šaliai. Mane apstulbino vienoje televizijos diskusijoje valstybėje žinomų asmenų ir valstybės vadovų  pozicija emigruoti susiruošusių žmonių atžvilgiu. Mintis tokia – jei tik yra galimybė,  emigruokite, paskui galėsit grįžti. Man pasidarė baisu – ar taip valstybė ruošiasi spręsti bedarbių problemą beigi užlopyti skylėtą biudžetą?  Toks požiūris  nedviprasmiškai duoda suprasti – jaunas žmogau, mums (valdžiai) nesvarbu, kiek valstybė išleido, kol tave užaugino, išmokslino, bet tu dabar valstybei negali nieko duoti, priešingai – esi jai našta. Tai čiuožk iš čia. O va kai prasigyvensi, užsidirbsi pinigėlių – grįžk – mes jau žinosim, kaip tuos pinigus iš tavęs atimti. Taip,  Lietuva negali pasirūpinti savo piliečiais.  Galbūt net nenori, tikriausiai nenori... Šakos, ant kurios patys sėdime,  pjovimas tapo mūsų nacionaliniu bruožu, kurį beje labiausiai propaguoja mūsų valdžios vyrai.
 Trečioji mūsų visų blogybė – Kubilius - galėjo tuos metus iš viso nieko neveikti. Manau, Lietuvai tai būtų buvę tik į naudą. Genialūs sprendimai ir ambicingi planai pavirto į nieką. Iš kirvio verdamos mokesčių sriubos puodo maišymas, prasidėjęs praėjusiais metais, sėkmingai maišomas ir toliau. Tačiau sriubytės, kaip nėr, taip nėr. Receptūra keičiama kone kasdien, o kaip vietoje lauktos sriubos jovalas, taip jovalas. Matyt, kirvį pamiršo įdėti.
 Nauji mokesčių pakeitimai nuo naujų metų vėlgi kelia šypseną. VSD ir PSD individualių įmonių savininkų bei individualiai dirbančiųjų lūpose, seniai tapę keiksmažodžiu, po naujų metų susivienys ir taps tik VSD.  Tačiau pats VSD tarifas savarankiškai dirbantiems asmenims jau bus ne 20 procentų, kaip buvo numatyta 2010 metais , o gal net koks 38,5 procento (bent jau tiek numatyta projekte).  Bazė, nuo kurios bus skaičiuojamos įmokos IĮ savininkams – su Mokesčių inspekcija ir SODRA suderinta suma,  nuo kurios savininkas pasirenka mokėti socialinio draudimo įmokas. Individualia veikla besiverčiantiems asmenims šių įmokų mokėjimo bazė – 50 procentų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų. Kaip jau tapo įprasta, šiems mokestukams yra „grindys“ ir „lubos“  Sistema pakankamai sudėtinga, sunkiai įkandama. Konsultacijų šia tema SODRA neteikia ir aišku neteiks, nes ji pati nežino kas su ja darosi ir kokia jos ateitis. Taip pat nemažai pasikeitimų PVM įstatyme, kuris  nuo kojų ant galvos (o gal atvirkščiai) pastatys paslaugų apmokestinimą PVM.  Apmokestinamieji asmenys (nepriklausomai nuo to, ar jie PVM mokėtojai, ar ne), turintys reikalų su paslaugų pirkėjais ar pardavėjais už Lietuvos Respublikos ribų, turėtų surasti laiko ir pasinagrinėti, kaip juos tiesiogiai palies PVM įstatymo nuostatų pakeitimas. Pavojingų vietų šiame įstatyme yra apmokestinamiesiems asmenims, kurie nėra įsiregistravę PVM mokėtojais.  Tiesa, šios nuostatos dar neišvydo dienos šviesos, turime tik projektą. Tačiau tikėtina, kad jos nesikeis, nes yra suderintos su Europos sąjunga.
Vakarykščio Lietuvos talentų šou pusfinalio žiūrovų balsai  tiesiog kaip veidrodis atspindėjo mūsų balsuojančios tautos mentalitetą . Blogiausia, kad ta pati balsuojanti tauta renka ne tik Lietuvos talentus...
Linkiu nepasiduoti visoms trims blogybėms siaučiančioms Lietuvoje.

Angelė,

2009-11-23

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB