spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

Kiekvienas turi neatimamą teisę keliauti į pragarą savuoju keliu. R. Frost.

 Man būna labai smagu, kai už lango lyja lietus, pučia stiprus vėjas, ar dangus su žeme maišosi, o aš sėdžiu šiltuose namuose ir įsisupusi į  šiltą megztinį žiūriu pro langą.

 Gera, kai turi namus.  Gera, kai jie kvepia pyragais ir ką tik išskalbtais skalbiniais. Ir net didelis juodas katinas, besimėgaujantis šiluma, jaukiai susirangęs šeimininkui ant kelių  murkia apie tai, kaip gera turėti namus. Židinyje spragsinčios malkos taip pat kalba apie tai kaip gera namuose. Namų jaukumas ramina širdį, leidžia užmiršti darbo rūpesčius, miesto šurmulį. Namuose jautiesi gerai.


 Ruduo neleidžia savęs nepastebėti. Dargana, tamsa nuteikia ne itin jaukiai, todėl ir mąstau apie tai kaip gera turėti namus. O taip norisi, kad dar šiek tiek saulutė pašildytų ir suteiktų galimybę praeiti parku, po kojomis šiurenant ką tik nukritusius nuo medžių įvairiaspalvius lapus. Tiek tų malonumų ruduo ir teturi. Nosies į lauką iškišti nelabai norisi. Lieka darbas, namai.


 Kad smagiau būtų išgyventi rudenį, mūsų įmonėje – akcijų lietus. Na, tiesiog nepadoru būtų nepasinaudoti jomis.  Sutaupytas litas – tai uždirbtas litas.

 Kai konkurentai skelbiasi atliksią tokias paslaugas, kurių jie net neturi teisės atlikinėti, ar bando išgyventi sunkmetį savo klientų apskaitą patikėdami ne visai profesionaliems, bet mažiau apmokamiems darbuotojams, mes paprasčiausiai stengiamės padėti savo klientams išgyventi sunkmetį, siūlydami jiems lanksčias kainas, kvalifikuotas paslaugas. O kvalifikuotos paslaugos yra labai svarbu, nes būtent kvalifikuotas buhalteris padės sutaupyti ten, kur iš tiesų galima sutaupyti. Protingai parinkdamas apskaitos politiką , informuodamas įmonės vadovą apie galimybę pasinaudoti vienokiomis ar kitokiomis mokestinėmis lengvatomis, kvalifikuotai išaiškindamas taip dažnai besikeičiančių įstatymų gerąsias ir blogąsias puses, apskaitos specialistas gali padėti lengviau išgyventi šiuo sunkiu laikotarpiu.

Tenka girdėti, kaip įmonių vadovai dejuoja dėl nepagrįstai didelių avansinių pelno mokesčių, kurie žlugdo ir taip sunkius laikus išgyvenantį verslą. Kada pradedi domėtis, kodėl tie mokesčiai yra tokie dideli,  pasirodo, kad įmonės apskaitos specialistas nesidomi ir neinformuoja įmonės vadovo, kad galima keisti avansinio pelno mokėjimo tvarką, taip sumažinant avansu mokamus mokesčius. Bet taip jau būna. Juk mitas, kad įmonės finansus gali tvarkyti bet kas, dar nepaneigtas. O kai tokį atsakingą darbą dirba bet kas, rezultatas irgi dažnai būna bet koks.


 Beje,dar norėčiau priminti individualių įmonių savininkams, kurie turi nepaskirstyto pelno, ar dirba pelningai, pasiteirauti savo apskaitos specialistų, kaip jiems naudingiau šį pelną išsimokėti – šiais metais, ar kitais metais. Nes nuo 2010 metų kinta socialinio draudimo įmokomis apmokestinama bazė. 2009 metais socialinio draudimo įmokos mokamos 10 proc. nuo įmonės uždirbto pelno, o 2010 metais – 20 procentų nuo savininko išimto asmeninėms reikmėms pelno. Beje, jei SODROS to teirausitės – atsakymo negausite. Ot atsipalaidavusi chėbrytė dirba...


Gero ir ramaus likusio rudens.

Angelė,

2009-10-27

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB