spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Kantrybė ir atkaklumas turi stebuklingą galią, nuo kurios sunkumai išnyksta ir kliūtys dingsta. Jonas Kvincis Adamsas.

pinigai.jpg
 Mokesčių inspekcija pasiraitojo rankoves ir ėmėsi darbo. Savo tinklapyje VMI skelbia, kad įtariamai atlyginimus „vokeliuose“ mokančios įmonės ir iki šiol „sėkmingai“ slėpusios mokesčius netrukus sulauks, o kai kurios jau sulaukė ypatingo VMI dėmesio.

 

 VMI mažiau gauna skundų apie „vokeliuose“ mokamą darbo užmokestį, todėl negali užfiksuoti pačio tokio atlyginimo mokėjimo fakto. Taigi, VMI savo dėmesį nukreips į įmonių apskaitoje nefiksuojamas pajamas, kaip potencialų „vokelių“ šaltinį. VMI jau padarė rizikingiausių mokesčių nemokėjimo požiūriu  įmonių atranką. Manytina, kad šios įmonės sulauks Mokesčių administratoriaus vizito, kurio metu į VMI pareigūnų užduodamus klausimus turės pateikti motyvuotus ir protingus atsakymus.  VMI prie FM viršininko pavaduotojas A. Klerauskas pažymi, kad mokesčių administratoriui kyla pagrįstų abejonių įmonės skaidrumu ir tais atvejais, kai įmonės veikla keletą metų iš eilės yra nuostolinga, ji neva kredituojama savininkų lėšomis, tačiau įmonės savininkai skelbiasi dar ir ketinantys plėtoti tokį „sėkmingą“ verslą. 

 Neramios dienos artėja ir piliečiams, įtariamiems kontrabanda bei itin dažnai kertantiems valstybės su Rusija bei Baltarusija sieną.  Muitinės departamentas identifikavo (tikrai pagyrimo vertas darbas!!!) piliečius, kurie itin dažnai kerta valstybės sieną (ar ne paprasčiau būtų tuos piliečius kertant sieną tiesiog nuodugniai patikrinti???), įtariamai su tikslu parsigabenti akcizais apmokestinamų prekių, ir jas nelegaliai realizuoti Lietuvoje. Taip pat nustatyti asmenys, kurie, institucijų turimais duomenimis, verčiasi kontrabanda (kodėl jiems netrukdoma verstis šia veikla, jei žinoma, kas jie???) . Muitinė, kaip suprantu rankų nesiteps,  šiuos sąrašėlius perduos Mokesčių inspekcijai, kuri anot to paties VMI viršininko pavaduotojo A. Klerausko  tikrins ar piliečiai itin dažnai kertantys valstybės su Rytų kaimynėmis  sieną, dar turi kažkokių kitokių pajamų ir ar šių pajamų užtenka pagrįsti turimo turto šaltiniams. Taigi, kaip jau įprasta mūsų valstybėje, gaudysim smulkias žuveles ir visiškus nevykėlius, kurie neturėdami pajamų šaltinio, turės daug prabangaus turto.

 Kol mūsų valdininkai bando įvairiais būdais pildyti valstybės biudžetą ir bent jau imituoti kažkokias pastangas priversti verslą lįsti iš šešėlio, į kurį, beje, patys ir įstūmė, bei kovoti su kontrabanda, kurios mastai yra didžiuliai, vėlgi to pačio valdininkų manytina „pasviestuoto“ neveiklumo dėka, turtingiausia Lietuvos bufetininkė  be užuolankų visai tautai išrėžė paprastą tiesą. Lietuvos piliečiai yra dviejų rūšių – tie, kurių blauzdos ne per skystos ir tie, kurių blauzdos per skystos. Matyt, išties teks susimesti rentai.

 Linkiu pamatuotai įvertinti savo blauzdų tvirtumą.

Angelė,

2010-09-28

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB