spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Kai laivas ima skęsti, paprasčiausia - pervadinti jį į povandeninę valtį.

 Pasipuošusi balta marška gamta  primena, kad už lango žiema, o netoli ir pačios gražiausios metų šventės – Šventos Kalėdos.  Metai prasidėję taip audringai ir atnešę nemažai sumaišties visų mūsų gyvenimuose, nueina praeitin.

 Ką atneš Naujieji? Norėtųsi, kad bent jau nebūtų blogesni, nei nueinantieji. O daugiau, ar galima tikėtis ko nors gero, kai valstybėje sumaištis, biudžetas - tiek valstybės, tiek SODROS – skylėtas, brangsta elektra,   kyla kitos būtiniausios išlaidos. Pensininkai, jau ir iki šiol badmiriavę, dar stipriaus susiverš diržus, kad galėtų gelbėti valstybę, kurią prie bankroto veda mūsų išrinktieji,  į dešinę ir į kairę taškantys mūsų visų uždirbtus milijonus. Jaunos mamytės, susigundžiusios pasididnti savo draudžiamąsias pajamas iki atžalų gimimo, su baime lauks,  kada  valstybės pareigūnai „prisikas“ iki kiekvienos iš jų ir pradės įrodinėti, kas ką apvogė. 

 Atrodo niekas nesikeičia mūsų valstybėje. Valdžia – visada teisi, net tada, kai klysta. Mokesčių mokėtojas gi – visada neteisus, net tada, kai neklysta. Valdžia visada ras būdų, kaip iš jo atimti pinigus. Suskambus sparnuotai frazei, kad uždirbta pensija nėra pensininko nuosavybė, nenorom kyla klausimas, tai ar reikia mokėti mokesčius, kad turėtum visas socialines garantijas ir jaustumeisi saugus senatvėje?..


 Beje, visų mūsų džiaugsmui, bei netikėtumui, nuo 2010 metų bus panaikinti arba sumažinti, kai kurie absurdiški mokesčiai. Nuo atsitiktinių pajamų nebemokėsime PSD (tikru keiksmažodžiu tapęs mokestis, dar susilauksiantis nešvankių epitetų pavasarį, kada gyventojai pradės deklaruoti savo pajamas).  Taip pat nuo 2010 m.  iki 15  procentų sumažės GPM nuo išmokamų dividentų. Sumažintas standartinis  pelno mokesčio tarifas nuo 20 iki 15 procentų. Mažoms įmonėms pelno mokestis bus tik 5 procentai. Bet ir čia neapsieita be kiaulystės. Individualios įmonės, kurios turėjo teisę į lengvatinį 0 procentų tarifą apmokestinamajam pelnui, kuris neviršijo 25000 Lt, nuo 2010 m. šios lengvatos nebeturės ir privalės mokėti 5 arba net 15 procentų pelno mokestį. Taigi, valdžia skelbianti, kad stengiasi dėl smulkiųjų, vėl apsimelavo. Individualios įmonės jau nuo šių metų pradžios paskelbtos valdžios priešais, jais tebelieka ir 2010 metais. 

 Tikiuosi, valdžiai užteks sveiko proto, nebekaitalioti šių mokesčių. O tai teisingas mokesčių apskaičiavimas ir mokėjimas tampa ne kiekvienam įkandamu mokslu.


 Krizė SODROJE, pagaliau išvertusi iš posto netikusį jos vadovą, dar tebesitęsia. Apie nuo 2010 m. savarankiškai dirbančių asmenų mokėtinų socialinių draudimo įmokų dydžius ir jų mokėjimo tvarką  kol kas tyla. Nu ir kada gi dirbsi, jei postus saugoti reikia. Ar čia kam rūpi, kad verslas planuoja savo išlaidas iš anksto. Valdžia gi linkusi dirbti naktimis ir daug negalvodama.


 Ką gi, linkiu gerų ir jaukių švenčių, sočių ir turtingų ateinančių  metų, ramybės ir sustelkimo šiuo nelengvu laikotarpiu. Tegul išsipildo visi Jūsų lūkesčiai ir troškimai.


 Ramaus švenčių laukimo.


Angelė,
2009-12-22

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB