spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Jokio ekonomikos nuosmukio Lietuvoje nėra ir nebus. (G. Kirkilas)

 Artėja ilgasis savaitgalis, kada švęsime tokias dvi atrodo nelabai suderinamas šventes - sovietmečiu labai populiarią gegužės 1-ąją  ir Motinos dieną, kuri anuomet oficialiai nebuvo švenčiama.

 Išties gal ir neblogai pavasarį, sodams žydint turėti tokį ilgą savaitgalį (nors net ir savaitgaliu šių „nedarbadienių“ negalima pavadinti). Tačiau iš kitos pusės, jau tampa liūdna tradicija, kai tie ilgieji laisvadieniai  kažkam tampa kraupiomis tragedijomis. Nejučiom pagalvoju, gal jau geriau mažiau tų švenčių būtų. Nemokame mes dar normaliai švęsti ir ilsėtis. Jei jau švenčiam, tai kad šnapsas upeliais tekėtų, o po to jau jūra iki kelių...  Na bet reikia būti optimistais, gal išaugsim iš to paauglystės kvailiojimo kada nors - saugosime save ir mus supančius žmones.

 O buhalteriams ateina šiek tiek ramesnis laikas. Įmonių 2007 m. finansinė atskaitomybė sudaryta ir jau daugelyje įmonių patvirtinta akcininkų, mokesčiai suskaičiuoti, galima šiek tiek ir atsikvėpti. Na tiesa, dar šią atskaitomybę reikia pateikti Registrų centrui ir Valstybinei mokesčių inspekcijai. Registrų Centrui finansinę atskaitomybę jau teikiame elektroniniu būdu. Nors tai nėra labai patogus būdas – reikia kiekvienas metais parsisiųsti unikalų finansinės atskaitomybės formų paketą, tačiau išties didelis palengvinimas, kai nereikia niekur važiuoti, stovėti eilėse. Tik niekaip nesuprantu, kodėl vis dar turime mokesčių inspekcijai dubliuoti šią informaciją. Juolab, kad mokesčių inspekcijai nėra galimybės finansinę atskaitomybę teikti elektroniniu būdu. Matyt, Valstybinė mokesčių inspekcija ir Registrų Centras niekaip nesusikalba. Man ši situacija primena dviejų ožių susitikimą ant liepto – na niekaip negali susitarti, kuris kuriam nusileis.

 Beje, Registrų Centras skelbia, kad jau yra nubaustų už finansinės atskaitomybės neteikimą. Ne paslaptis, kad finansinės atskaitomybės neteikia ne tik apsileidę įmonių vadovai,  bet ir rimtos  įmonės, kurios paprasčiausiai nenori, kad jų finansinę atskaitomybę nagrinėtų konkurentai. Taigi, jei nenorite patekti Registrų Centro nemalonėn, neužmirškite per 30 dienų nuo akcininkų susirinkimo dienos, kada buvo patvirtinta įmonės finansinė atskaitomybė, pateikti ją Registrų Centrui. Jei nenorite patekti Mokesčių inspekcijos nemalonėn, tą pačią finansinę atskaitomybę iki spalio 1 d. pateikite ir Mokesčių inspekcijai. Jei bijote skelbti savo finansinius rezultatus viešai ir turite šiek tiek pinigėlių, galite ir paeksperimentuotiSmile.

 Gerų švenčių.

Angelė

2008-04-29

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB