spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Jeigu jūs daug dirbate, o uždirbate mažai... Pabandykite dirbti mažai. Gal uždirbsite daug, Jeigu ne, vadinasi darbas - ne jūsų sritis. J. Erlickas.

mokesciu_nasta.jpg Šalia šešėlio išdygo progresinių mokesčių šmėkla. Vėlgi - sukurpta paskubomis, nesigilinant į pasekmes, nueinant pačiu paprasčiausiu keliu – dar labiau apmokestinti tuos, kurie jau ir taip moka mokesčius. Progresiniai mokesčiai paliestų tik su darbo santykiais susijusias pajamas ir  pelno paskirstymo metu gautas pajamas – dividendus.

 Tiesa, dar numatyta panaikinti lengvatas prekiaujantiems vertybiniais popieriais ir gaunantiems palūkanas, jei jų suma per metus viršija  12000 Lt. Tačiau šių pajamų progresiniai mokesčiai nepaliestų. Kodėl? Paaiškinimo kaip ir nėra.


 Progresinių mokesčių idėja gal ir nebūtų labai bloga, jei ji būtų sustyguota protingai. Visų pirma tai turėtų paliesti visas gaunamas apmokestinamas pajamas. Antra, turėtų būti įvertinamos visos šeimos pajamos, nes kiekvienoje šeimoje yra nedirbančių ir negaunančių pajamų šeimos narių. Taip pat  riba, nuo kurios didėja pajamų apmokestinimo tarifas yra tikrai per maža, o tarifas per didelis. Atkreipkime dėmesį, kuriam sluoksniui dedama „skaudžiausia“ našta, net daugiau nei dvigubai nuo 15  iki 33 procentų kyla pajamų mokesčio tarifas. O gi tam, kuris uždirba nuo 48000 Lt iki 120000 Lt per metus. Tai yra, viduriniajam sluoksiui, kuris didelių turtų nesusikrauna, tačiau dirba ir užsidirba savo šeimai, moka bankui palūkanas už paimtą būsto kreditą, leidžia vaikus į mokslą. Žinoma, tokiam iš valstybės nieko nereikia, todėl valstybė nutarė, kad ji iš jo gali nuplėšti dar daugiau mokesčių, jis gi nešūkaus, jam dirbti reikia, jis turi įsipareigojimų. Gi tam jau labiau prakutusiam viduriniajam sluoksniui ir Lietuvos turčiams valdžia teįstengė primesti tik dar 7  procentukus ir pajamas didesnes nei 120000 Lt per metus žada apmokestinti 40 procentų. Na, savų juk stipriai neskriausi...


 Esu linkusi manyti, kad progresinių mokesčių idėja dar nėra pakankamai išbaigta. Ir jei seimo nariai progresinių mokesčių modelį „matuosis“ kiekvienas  pagal savo „UAB-ą“, bijau, kad ši idėja bus pateikta pačia netikėčiausia forma ir nebūtinai duos kokios nors ekonominės naudos valstybei.


O už lango jau pavasaris. Pats gražiausias laikas artėja – gamtos pabudimas, sodų žydėjimas...

Gero pabudimo.

Angelė,

2011-04-13

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB