spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Jeigu Dievas gyventų Žemėje, žmonės jam išdaužytų langus. Žydų patarlė.

 Vakar viename kolegų forume buvau apmėtyta akmenimis, nes išreiškiau nepasitenkinimą, radusi  populiaroje apskaitininkų bendruomenės svetainėje „Buhalterio maldą“, kurią profesinės dienos proga kūrėme ir pirmą kartą patalpinome savo svetainėje praėjusių metų pavasarį.

 Jei  būtų buvę nurodyta, iš kur paimtas šis kūrinys, ko gero būčiau tik pasidžiaugusi, kad kažkam patiko tai, ką mes sukūrėme. Tačiau maldos autorystė ir šaltinis nebuvo nurodytas.

 Nežiūrint to, tuoj pat atsirado „žinovų“ jau prieš daug metų „skaičiusių“ šią maldą bei kaltinančių mane šią maldą ištraukus iš interneto ir įdėjus į savo svetainę. 

 Nematau prasmės įrodinėti šio kūrinio autorystės, minia nenusiteikusi to klausytis. Nenustebčiau, jei atsirastų ir daugiau šio kūrinio „autorių“. Stebina tik pats požiūris į tai, kad jei radai ką internete, tai be jokio sąžinės graužimo spaudi Copy, Paste ir viešini, niekas tavęs už tai nepasmerks, nes taip daro visi.  Moralės norma, lietuviškas mentalitetas.

 Tačiau taip visi nedaro. Mūsų svetainėje, net atvirukai yra daromi mūsų pačių, sveikinimai kolegoms, klientams yra kuriami taip pat šios svetainės savininkų. Padorumas reikalauja, pateikiant kažkieno mintį ar radus kažką įdomaus kitoje svetainėje, persiunčiant kitam, ar viešinant elektroninėje erdvėje, bent jau nurodyti iš kur tai paimta. Tačiau vakarykštė publika nebuvo tokia geranoriška. Buvo neskanu. Trenkė svetimos laiptinės kvapu.


 Keletą metų per langą stebiu, kaip daugiaaukščio namo kieme įsikūrusios kebabinės lankytojai, po daugiaubučio langais esančio sandėliuko įėjime šiukšlina. Karts nuo karto ateina šio sandėliuko  savininkas ir kad patektų į vidų turi išsikuopti tą šiukšlyną. Jei kas nors bando sugėdinti šiukšlintojus, susilaukia atsako, kad visi taip daro. O jei yra paprašomi susirinkti savo šiukšles, pasijuokiama, kandžiai replikuojama. Tas pats lietuviškas mentalitetas, moralės norma.


 Kai namuose randi prišiukšlinta, paprastai išsišluoji. Kai gatvėje randi prišiukšlinta, jauti pareigą ten numesti ir savo šiukšlę. Ir tai daroma todėl, kad niekas to nesmerkia, bijo sudraudminti, nesukuria nepakantumo atmosferos. Kas čia tokio, juk taip daro dauguma.


Linkiu, kad savo tėvynėje nereikėtų jaustis kaip bendrabutyje.

Angelė,
2010-06-04

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB