spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Išmintis liepia daugiau tikėtis blogo, negu gero. (E. Krotkis)

 Vyriausybė vėl parengė planą. Planas chuliganas žada svieto lyginimą. Kas turi daug – nuo to atims, kas turi mažai, nuo to galbūt neatims, bet ir nepridės. Solidarizuojamės. Tik neaišku su kuo.

 Vyriausybės trumparegiškumas ir siekis bet kokia kaina surinkti trūkstamus milijardus pūvančiai SODRAI, duoda suprasti būsimiems pensininkams, kad mokesčių mokėjimas nevisada garantuoja ramią ir sočią senatvę. Na, o kad užtikrinčiau būtų svietas sulygintas, mokėsim dar pora procentukų daugiau SODROS įmokų. O buvusioji ponia pensininkų globėja, blyn, vietoj to, kad atsakytų už vėjais ištaškytus milijardus ir į seimą prastumtus abejotinus sprendimus, lėmusius SODROS bankrotą, sėdi sau Briuselyje ir gauna Briuselišką atlyginimą.  Įdomu, ji su kuo nors solidarizuojasi? 

 Mokesčių inspekcija jau randa ženklų, kad verslas traukiasi į šešėlį. Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas dienraščiui „Verslo žinios“ teigia apie tai sprendžiantis iš to, kad VMI šių metų pirmą pusmetį nustatė 206 mln. Lt nuslėptų mokesčių, o pernai tuo pačiu metu – 140 mln. Lt. Taip pat Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas nieko gero nežada ir toms įmonėms, kurios bandys kartu su įmone marinti ir skolas, prieš tai išpumpavę iš bankrutuojančios įmonės turtą kitoms įmonėms.


 Šią savaitę vyko valdžios ir verslo atstovų pasitarimas, po kurio Premjeras prakalbo ir apie pelno mokesčio mažinimą iki 15 proc. (stebėtinas sukalbamumasSmile), kaip kompensaciją už SODROS įmokų didinimą. Nors finansų ministrės patarėja pavadino tai  politiniu sprendimu, nes konkretūs mokesčių didinimo ar mažinimo klausimai paaškės tik svarstant kitų metų biudžetą, daugelis mokestinių klausimų gali paaiškėti jau per kitą valdžios ir verslininkų susitikimą dėl Nacionalinio susitarimo pasirašymo.


Oras vėsta, dienos trumpėja. Linkiu ištverti šį nelengvą rudenį.

Angelė,

2009-09-24

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB