spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Ir vis liūdniau Tėvynėj tampa, ir vis toliau, toliau Paryžius... J. Erlickas

Vos pasibaigus rinkimams, nueinančios vyriausybės vadovas pagaliau prabilo, kad  į Lietuvą ateina ekonominė ir finansinė krizė. Prabilta ir apie taupymą.

 Pavyzdį, kaip suprantu, rodys valstybės institucijos, mažindamos savo išlaidas. Pirmoji suskubo „taupyti“ Klaipėdos SODRA,  savo darbuotojams už gerą darbą išmokėdama priemokas ar premijas (manau, kaip pavadinsi, taip nepagadinsi).  Ateinančioji vyriausybė žada taupyti irgi labai keistu būdu – kurdama naujas ministerijas ir reformuodama esamas. Juokingiausia tai, kad  niekas net nesiteikia  skaičiuoti, kiek šios reformos  kainuos mokesčių mokėtojų pinigų. O išlaidos neturėtų būti mažos. Ar tik nenorima šiuo veiksmu atsikratyti nereikalingų valdininkų arba, kitaip tariant, susodinti savus į šiltas vieteles? Na jei jau toks reikalas, tai pinigėlių tikrai nebus gailima.

 Ateinantieji  jau už galvų susiėmę rypuoja, esą senoji Vyriausybė palieka labai nekokį palikimą - kraštas nugyventas labiau nei skelbiama. Visgi kai kurios ateinančiųjų personalijos į ministrų postus  kelia labai didelių abejonių dėl savo kompetencijos. Tikėtina, kad surinkus tokią komandą, kraštas ir toliau risis į ekonominę smegduobę.

 Laisvosios rinkos institutas  pelno mokestį paskelbė žalingiausiu mokesčiu Lietuvoje. Instituto ekspertai siūlo reformuoti pelno mokestį, pereinant prie vienkartinio pelno apmokestinimo, išmokant dividendus gyventojams. Kadangi šis mokestis sudaro tik 9 proc. mūsų šalies biudžeto pajamų, naudingiausia būtų, kad jis liktų įmonėse. Tokiu būdu įmonė turėtų galimybę pasirinkti  - perinvestuoti šias lėšas į įmonę, kelti darbuotojams atlyginimus, ar tiesiog išmokėti akcininkams. 

 Valdantieji gi užsimojo naikinti mokesčių lengvatas.

 Bankai taip pat nesnaudžia – griežtina paskolų išdavimo sąlygas, kelia palūkanas už paskolas, taip varydama į neviltį skolon gyvenančius gyventojus bei įmones. Puikiai žinome, kiek reikia turėti pinigų norint įsigyti, kad ir vieno kambario butą mieste. Bankams sukėlus paskolų palūkanas, nekilnojamojo turto rinka  taip pat turėtų pajusti neigiamas pasekmes.

 O mokesčių inspekcija savo laiškais vis siūlo kelti darbuotojams atlyginimus. Taip ir norisi sušukti: „Mielieji, apsižvalgykite, paskaitykite laikraščius, paklausykit žinių – kaulėta bado ranka beldžiasi į duris, o jūs su savo nepadoriais pasiūlymais...“

 Gero taupymo.

Angelė,

2008-11-07

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB