spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Ingės aksioma: beprasmiška avims priimti vegetarizmą remiančias rezoliucijas, kol vilkai laikosi skirtingos nuomonės.

 Vos šiek tiek aprimus rinkimų aistroms, valdžia prakalbo apie socialinio draudimo įmokų didinimą. Ši žinia buvo, kaip šaltas dušas darbdaviams ir dirbantiesiems, dėl vadinamojo ekonomikos lėtėjimo ir taip jau išgyvenantiems ne pačius geriausius laikus.

 Juolab, kad SODRA, kaip niekad gyrėsi, kad 2008 m. biudžetas renkamas puikiai, tik puse lūpų užsimindama, kad ir biudžeto išlaidos gerokai viršijamos. Štai paskaitykime, kaip pateikiami www.sodra.lt tinklalapyje pranešimai spaudai. Cituoju 2008 m. rugpjūčio 14 d. pranešimo spaudai antraštę: "Liepos mėnesį "Sodros" įplaukos viršijo planą". 2008 m. spalio 16 d. pranešimo spaudai antraštė - "Rugsėjo mėnesį "Sodros" biudžetas viršijo planą". Antraštės, kaip ir visa "Sodros" sistema, atsiduoda tarybinių laikų šūkiais.

 Panagrinėkime šios pranešimus spaudai išsamiau. Pasirodo, šios džiuginančios antraštės reiškia visai ką kita. Tiek liepos, tiek rugsėjo mėnesį "Sodros" išlaidos kur kas labiau viršijo jos pajamas. Ir ši padėtis jau tęsiasi nuo 2008 m. vasario mėn.

 Vertinu ir  gerbiu mūsų valdžios siekį rūpintis savo piliečiais taip, kad jie nepatirtų neigiamų emocijų dėl mūsų valdžios vyrų nemokėjimo tvarkytis mūsų pačių kišenėse, iš ko seka tokie teiginiai, kad Lietuvoje viskas gerai, krizės nėra, o ta krizė, kur yra kažkur Amerikoje ar Europoje tikrai mūsų napalies.

 Kalbant apie biudžeto skylių lopymą vėlgi einama pačiu lengviausiu keliu - dirbi legaliai, tai ir vežk visą mokesčių naštą ir už save, ir už tą, kuris dirba nemokėdamas jokių mokesčių.

 Gal tikrai būtų laikas visoms kontroliuojančioms valdžios institucijoms imtis savo tiesioginio darbo - traukti šešėlinį verslą į dienos šviesą, sukurti nepakantumo atmosferą tiems, kurie nemoka mokesčių, o iš valstybės nesigėdydami ima įvairiausias pašalpas, socialines išmokas, naudojasi įvairiomis lengvatomis.

 Kiek ilgai gyvuos vadinamieji verslo liudijimai, kurie leidžia mokėti simbolinius mokesčius tokioms veiklos sritims, kaip statyba, baldų gamyba, automobilių remontas? Kuo šios verslo šakos yra pažeidžiamesnės, nei kitos, kad joms valstybė suteikia tokią lengvatinę ekonominę zoną?

 Mane labai linksmina tokie valdžios pasamprotavimai, kaip įvedus visuotinį pajamų deklaravimą viskas pasikeistų. Galiu pasakyti  drąsiai ir atsakingai - nepasikeistų niekas, na nebent padidėtų valdininkų armija, nes reikės kažkaip pasiruošti tam reikalui, bei rinkti, apdoroti ir  saugoti surinktą informaciją. Valstybinė mokesčių inspekcija ir dabar apie mūsų pajamas ir išlaidas turi pakankamai informacijos, gal jau reikėtų šia informacija pradėti naudotis. 

 Beje, tai kiek reikia nusukti nuo valstybės mokesčių, kad galima būtų su ja derėtis ir sumokėti tik nepilną trečdalį nusuktų mokesčių?Smile

Angelė,

2008-10-22

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB