spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 


Haringtono dėsnis: tuščias stalas paprastai reiškia užgriozdintą stalčių.

 Bendraujant su kolegomis, dirbančiais buhalterinės  apskaitos tvarkymo įmonėse, dažnai tenka išgirsti, kad buhalterinių paslaugų rinkos santykius iškreipia nelegalūs buhalteriai, kurie įsidarbina įmonėse už simbolinę algą, didžiąją dalį algos gauna vadinamuosiuose „vokeliuose“ ir taip „taupydami“ sau ir darbdaviui mokesčius įmonių apskaitą gali tvarkyti už gerokai mažesnę kainą.

 Žinoma pikta, kada reikia atlaikyti konkurenciją  su nemokančiais mokesčių. Kai kurių buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančių įmonių savininkai pasiryžę kreiptis į valstybinę mokesčių inspekciją, su prašymu kontroliuoti šią sritį. Įmonės, norėdamos išlaikyti tokį buhalterį, taip pat turi turėti „juodų“ pinigų, neapmokestinamų mokesčiais. Taigi, vienas pažeidimas seka kitą.

 Tačiau valstybė nesirūpina, kaip traukti šešėlinį verslą į dienos šviesą, o lengva ranka kelia mokesčius tiems, kas dirba legaliai. Neatsilaikysi – tavo problema, atsilaikysi – kelsim mokesčių naštą tol, kol „padusi“ ir nueisi į pogrindį. Tokia valstybės pozicija išties kelia didelį susirūpinimą. Kiekvienas žmogus, pradėdamas verslą, skaičiuoja, kiek jis gaus pajamų, kiek patirs išlaidų, kiek jam reiks sumokėti mokesčių, kiek laiko reiks dirbti, kol atsipirks investicijos, kol galės išlaikyti save iš savo verslo. Deja, Lietuvoje nieko negalima planuoti – valdžios, o su jomis ir įstatymai keičiasi tokiu pat dažnumu, kaip ir oras. Prieš rinkimus manipuliuojama lengvatomis ir populistiniais pažadais, po rinkimų skubama atimti tai, kas buvo išdalinta prieš rinkimus.

 Nauja rykšte smogs ir vadinamasis mokesčių suvienodinimas, kuris gerokai kilstels mokesčių kartelę verslui, individualiai veiklai, gyventojams, gaunantiems honorarus, pajamas iš paskirstytojo pelno. Bandoma tautą įtikinti, kad skurdžiausieji nenukentės. Deja, skurdžiausieji taip pat nukentės, nes ir už pieną, ir už duoną mokės daugiau. Na, atlyginimo gal keliais litukais ir padaugės, bet  tikėtina, kad bedarbių atsiras daugiau.  Padidinus mokesčių naštą, verslas norėdamas išgyventi, turės peržiūrėti savo išlaidas – mažinti darbuotojams atlyginimus, gal net atsisakyti kai kurių darbuotojų. Daugiau atsiras pagundų slėpti mokesčius. Tai ar nebus taip: „Norėjom, kaip geriau, o išėjo, kaip visada.“

 Geros savaitės.

Angelė,

2008-11-17

 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB