spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.
Girdyk karvę nors ir kakava, vis vien neišmelši šokolado. (J.S.Lecas)

Girdyk karvę nors ir kakava, vis vien neišmelši šokolado. (J.S.Lecas) soriukas.jpg

 Kaip jau tapo įprasta Lietuvoje, metams baigiantis valdžia „pamalonina“ savo piliečius dovanėlėmis kurios vienaip ar kitaip lemia neplanuotas ateinančiųjų metų išlaidas. Per 20 metų mūsų valstybėje taip ir neišmokta planuoti, dirbti nuosekliai. Premjero pažadas nekelti mokesčių išgaravo sulig Banko Snoras griūtimi. Nors šis sutapimas tautai  įvardijamas kaip atsitiktinis, tačiau kas gali paneigti... Kaip kažkas sėkmingai pašmaikštavo: „-Soriukas,- sako Snoriukas.“ Mėginimai banko griuvimui (ar sugriovimui) pritaikyti Feniksą, baigėsi tuo, kad mes visi kompensuosime indėlininkams patirtus nuostolius.

 

 Kaip rodo paskutiniųjų dienų įvykiai valstybės biudžetas ir vėl bandomas subalansuoti paskubomis priimamais įstatymais,  kurie turėtų apmokestinti prabangą Lietuvoje, tačiau atidžiau juos pasinagrinėjus, supranti, kad Valstybė turi keistą supratimą apie prabangą. Užuot visus metus dirbę progresinių mokesčių kryptimi ir tempę šešėlį į dienos šviesą, mūsų tautos išrinktieji ir pateptieji per kelias dienas bando išrasti dviratį.
V ėl eksperimentuojama su įmonių pelno mokesčiu. Jei pamenate, 2009 metais po naktinės reformos mokėjome 20 proc. pelno mokestį, paskui seimas sumažino pelno mokestį iki 15 procentų, dabar vėl bandysime grįžti prie 20 procentų. Na dar į tarpus variacijos lengvatinio 5 procentų pelno mokesčio   tarifo tema. Kaip toj užstalės dainoj: „Pirmyn-atgal, kairėn- dešinėn, aukštyn-žemyn...“ Atrodo ta pati kadencija, galų gale  reikėtų gerbti ir savo pačių priimtus sprendimus, deja apie tai negalvojama.
 Aš puikiai suprantu, kad valstybei trūksta pinigų, kad mokesčių mes mokame palyginti mažiau nei tarkime Skandinavijos šalys. Esu įsitikinusi, kad ir žmonės mokėtų tuos didesnius mokesčius, jei jie būtų socialiai teisingi, kruopščiai apgalvoti ir svarbiausia – pastovūs. Toks stichiškas blaškymasis valstybės biudžeto planavime,  nepamatuotas valdžios institucijų išlaidavimas  bei arogancija mokesčių mokėtojų atžvilgiu, iššaukia didelį tautos nepasitenkinimą ir pasipriešinimą bet kokiems valdžios priimamiems sprendimams.
 Artėja gražiausios metų šventės. Norėtųsi pamiršti visus sunkumus, nepriteklius, bėdas ir išgyvenimus ir gyventi vien maloniais rūpesčiais. Užpildykime savo namus ir širdis šiluma, Kalėdų dvasia ir šventės laukimu.
 Gerų Švenčių

Angelė,

2011-12-14

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB