spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

G. Davido dėsnis: Nesvarbu ar laimėsi, ar pralaimėsi... Kol pralaimi.

 Streikuoja mokytojai. Vaikai, užuot ėję į mokyklą, sėdi namuose arba "šlifuoja" gatves. Nei jie patys, nei jų tėvai nežino, kiek ilgai tai tęsis. Nesiryžtu vertinti - mažai ar daug uždirba mokytojas, matyt nedaug, jei jau ryžtasi tokioms drastiškoms priemonėms.

 Tačiau nemanau, kad mokytojo darbas yra sudėtingesnis, nei buhalterio. O daugeliui buhalterių, ypatingai provincijose, toli gražu iki mokytojų atlyginimų. Tačiau kažkaip sunku net įsivaizduoti, kad buhalteris eitų streikuoti... Ir ko gero ne todėl, kad jis neturi tiek fantazijos, ar jam trūksta išsilavinimo. Tiesiog jis dirba keliuose darbuose, vardan savo ir savo šeimos gerovės aukodamas dalį savo laisvalaikio bei atostogų. Taigi, lauksime, kas laimės šią kovą - mokytojas ar valstybė. Bet kad pralaimėjusių bus daugiau, nei laimėjusių, aš neabejoju. O gyvenimas tęsiasi...

 Prasidėjo 2007 m. gyventojų pajamų deklaravimas. Valstybinė mokesčių inspekcija, siekianti tapti mūsų nuolatiniu patarėju ir pagalbininku (gerbiu ir vertinu tokį taurų siekį), giriasi dar labiau patobulinusi savo elektroninio deklaravimo sistemą, kurioje mes jau galėsime matyti daugiau informacijos apie savo gautas pajamas. Per viešąsias informacijos priemones skelbiama ir rodoma, kaip garsūs Lietuvos žmonės su VMI konsultantų pagalba deklaraciją užpildo per 10 minučių. Kažin ar yra tokia statistika, per kiek laiko deklaracija užpildoma be konsultanto pagalbos. Iš tiesų, nėra taip  paparasta deklaruoti savo pajamas. Visų pirma, pasikeitusi pati deklaracijos forma (stebėtinas VMI darbštumas Smile). Tiesa, informacijos VMI pateikia daugiau - elektroninio deklaravimo sistemoje jau galima rasti informacijos apie gautas pajamas už parduotą nekilnojamąjį turtą. Tačiau deklaruojant šias pajamas, jei turtas buvo parduotas neišlaikius jo ilgiau nei 3 metus, reikalinga informacija ir apie to turto įsigijimo išlaidas. Taigi, mokesčių mokėtojas turėtų turėti kuo pagrįsti parduoto turto  įsigijimo kainą. Taip pat daugeliu atvejų preliminarią deklaraciją reikia taisyti dėl to, kad neįrašytas metinis neapmokestinamasis pajamų dydis. Taip pat didelė dalis gyventojų elektroninio deklaravimo sistemoje dar neranda pažymų apie savo gautas pajamas ir patirtas išlaidas. Nors VMI tokiais atvejais skelbia, kad šios informacijos nėra, todėl, kad tretieji asmenys jos nepateikė, deja tai ne visuomet yra tiesa. Dažniausias tretieji asmenys čia niekuo dėti, tiesiog VMI, kad ir kokia darbšti būtų, nesuspėja šios informacijos patalpinti. Kadangi mūsų įmonė daugeliu atveju yra tie tretieji asmenys, kurie teikia informaciją apie gyventojų gautas pajamas, man dažnai tenka aiškinti žmonėms, kad jie neranda tos informacijos tikrai ne dėl mūsų kaltės. Galbūt mokesčių inspekcija galėtų likti iki galo garbinga ir tiesiog prisipažinti gyventojams, kad nespėja atlikti visų darbų laiku... 

O už lango, kaip ir gyvenime - tai žiema, tai pavasaris. Šviesos vis daugiau, šilumos tikėkimės irgi bus daugiau. Ir ne tik už lango, bet ir mūsų širdyse. Gerų artėjančių švenčių.

Angelė

2008-03-07 

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB