spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Džeimso principas: nėra didesnio melo, nei klaidingai suvokta tiesa.

 Šiandien noriu pasidalinti mintimis apie melavimo ir pokštavimų ištakas Lietuvoje. Nors tėveliai mums nuo vaikystės kala, kad meluoti negražu, meluoti negarbinga, beje mokykla irgi tam pritaria,  kiek paaugę mes jau suprantam, kad tėveliai ir mokykla šiuo klausimu vis tik neturi tvirtos nuomonės, galbūt net nėra apsisprendę, o gal tiesiog mus apgaudinėja.

 Taigi, melavimas Lietuvoje turi labai gilias tradicijas ir sakyčiau netgi įgauna nacionalinės sporto šakos požymius. Kuo aukštesnes pareigas užima vienas ar kitas Lietuvos pilietis, tuo labiau išvystytas jo poreikis meluoti, tuo rafinuotesni būdai, kaip „išmaudyti“ artimą savo. 

 Štai paklausykime ką kalba Seimo narys, policijos sulaikytas neblaivus vairuojantis automobilį: "- Aš nekaltas, čia politinis susidorojimas..."  Ką išvertus į žmonių kalbą reiškia – pagavo, prigirdė, įsodino į automobilį, įrėmė pistoleto vamzdį į smilkinį ir prigrasino – važiuok...  Tiesiog juokas, pro ašaras.

 Prieš rinkimus politikai žarsto pažadus savo rinkėjams į kairę ir į dešinę, žada įvairiausių gėrybių – didelių atlyginimų, lengvatų, išasfaltuotų gatvių ir pan. Vėlgi išvertus šiuos pažadus į žmonių kalbą, ko gero reikštų – žmogau, padėk man susitvarkyti savo reikalus, dievas duos -  gal mano ar mano švogerių versle galėsi dirbti už minimalų atlyginimą .  Pokštininkai, ar ne tiesa?

 Mokame didžiulius atlyginimus pareigūnams, kurie atsakingi už  leidimų išdavimą  ar neišdavimą statyboms pajūryje, draustiniuose ir vieną gražią dieną sužinome, kad dauguma tų prabangių pastatų pastatyti nelegaliai. Čia jau irgi reikėtų suprasti, kad atėjo neraštingas, bet su dideliu pinigų maišu žmogelis, žiūri gi neblogas žemės sklypelis su vaizdu į jūrą ir mąsto – sklypelis yra, pinigų turiu, gi imsiu ir pastatysiu didelį namą, tai pati apsidžiaugs. Taip sakant, neturėjo žmogelis kur pinigų dėti ir pajuokavo.

 Sako,  Anglijos karalienė dėl gresiančios ekonominės krizės atšaukė savo deimantinių vestuvių pompastišką ceremoniją ir pažymės savo vestuvių sukaktį kukliame šeimos ir artimų draugų rate. O mūsų valdžios vyrai tos pačios ekonominės krizės išvakarėse vien pieštukams ir vokams iš mokesčių mokėtojų pinigėlių be jokių pateisinamų dokumentų pasiima apie 6000 Lt per mėnesį . Kitaip sakant, moka sau atlyginimą vokelyje. Šiaip sau, matyt iš taupumo.

 Vieną kartą, lygiai prieš dešimtį metų, sumaniau ir aš savo šeimai iškrėsti pokštą. Pokštas buvo vykęs - šiandien mano sūnus švenčia dešimtąjį gimtadienį 

 Taigi va, esame nemaži melavimo ir pokštų krėtimo virtuozai.  Na o kadangi balandžio pirmoji yra Juokų ir Melagių diena, manau, kad pats laikas ją paskelbti šventine diena. Linkiu Jums gražaus melo ir išradingų juokų.

Angelė,

2008-04-01

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB