spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Šeštadienis, spalio 20 d.

 

Buhalterio malda

Viešpatie, meldžiu išklausyk mane. Padėk man, dieve, nuolat prisiminti, kad debetas kairėje, o kreditas dešinėje ir kad buhalterinė apskaita turi būti dvejybinė, o ne dviguba, o turtas visada turi būti lygus nuosavybei.

Taip pat prašau tavęs, viešpatie,  apšviesk protą tiems nesusipratėliams, kurie galvoja, kad pagrindinė mano darbo priemonė yra mediniai skaitytuvai, o darbo darbužis juodi antrankoviai. Suteik jiems  galimybę suvokti, kad aš taip pat moku naudotis kompiuteriu ir nesu nevykėlis, kad pasirinkau tokią profesiją. Skirtingai nei kiti vykusių ir prestižinių profesijų atstovai, aš galiu paaiškinti, kas yra konsoliduota finansinė atskaitomybė,   asocijuoti asmenys, GPM, PVM ir PSD.  Dar, viešpatie, noriu tavęs paprašyti, kad dėl visų valdžios vyrų klaidų, padarytų priiminėjant mokesčių įstatymus bei planuojant biudžetą, nebūtų kaltinamas mano profesijos atstovų buhalterinis mąstymas. Jau labai nesmagiai jaučiuosi, kai matau, kaip į mane šnairuoja pažįstami žmonės, lyg aš būčiau kaltas, kad dabar mes visi turime mokėti didesnius mokesčius. Atleisk, viešpatie, tiems viršininkams, kurie dėl savo juodosios buhalterijos ar nuslėptų nuo valstybės mokesčių bei kitokių nešvarių darbelių kaltina mane, - jie nežino ką daro, nes jiems neduota suprasti, kas yra  privatūs poreikiai ir  ištiestos rankos principas bei turinio prieš formą viršenybė. Atleisk man, viešpatie, labai tau nusidėjau, sekmadieniais ir per šventes dirbau, keikiau valdžią  ir  turėjau nuodėmingų minčių spjauti į naujus mokesčių pakeitimus ir pasitraukti kartu su savo viršininku į šešėlį. Atleisk man, viešpatie, mano paklydimus naujų įstatymų džiunglėse ir neleisk manęs gundyti mokyti savo viršininką, kaip slėpti mokesčius. Gelbėk, viešpatie, mane nuo netikrų draugų, mokesčių inspekcijos ir FNTT. Amen.

Buhalteris

XXI amžius

P. S. Šis kūrinys yra UAB "Žilbinus" nuosavybė. Bet koks šio kūrinio platinimas be nuorodos į šią svetainę, bus suprantamas, kaip autorinių teisių pažeidimas.

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB