spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.

 

Praėjo žiema... Ir pavasaris praeis...
Ateis ir praeis vasara... Paskui – ruduo..
Galvoju: ir ko jie čia valkiojasi? (J.Erlickas)

  Ilgai laukta vasara žeria savo išdaigas – rudeniškai drėgni ir žvarbūs orai kaitaliojasi su rekordiniais karščiais, kuriuos lydi tai vienur, tai kitur nusiaučiančios vėtros ir škvalai. Klimatologai pataria pratintis prie tokių reiškinių, kurie ir ateityje turėtų neaplenkti Lietuvos. Lyg dar mažai rūpesčių turėtume.

  Bet kad ir kokia ta vasara bebūtų, ji visuomet kvepia atostogomis, o atostogos – neabejotinas gėris.


  Valdžia „pamalonino“ minimalą algą uždirbančius ir pagaliau ją pakėlė 50 Lt. Individualių įmonių savininkai, ūkininkai ir kiti asmenys, savarankiškai mokantys socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas, spjaudosi – šios įmokos, tiesiogiai susietos su minimalia alga, taip pat pakilo. SODRA metų pabaigoje galės trinti rankeles ir sau kaip nuopelną užskaityti, padidėjusį įmokų surinkimą. 


  Pakilus minimaliai algai, nuo kitų metų didės ir verslo liudijimų kainos.


  Nuo rugpjūčio 1 d., priimdami naują darbuotoją į darbą, darbdaviai apie sudarytą darbo sutartį SODRAI privalės pranešti prieš 1 darbo dieną. Nematau šios įstatymo nuostatos prasmės, na nebent kad daugeliu atvejų darbuotojas vieną dieną dirbs be sutarties. Eilinį kartą vietoje to, kad kontroliuojančios institucijos tinkamai atliktų savo darbą,  bandoma prikurti biurokratinių barjerų, kurie jokios realios naudos neduoda.


  Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai, įsigaliosiantys nuo kitų metų,  gali suvaržyti atsiskaitymus grynaisiais pinigais. Mokesčių administratorius turės teisę nurodyti mokesčių mokėtojui atsiskaityti tik negrynaisiais pinigais. Taip pat nuolatiniai Lietuvos gyvetojai privalės pateikti mokesčių inspekcijai informaciją  apie iš kitų asmenų (įskaitant užsienio juridinius asmenis), gautas lėšas (įskaitant skolintas)  grynaisiais pinigais ,  kurių suma iš vieno asmens per 1 kalendorinius metus viršija 50000 Lt ir kada šis sandoris nėra tvirtinamas notaro. Jei šių sandorių gyventojas nedeklaruos, jų metu gautomis lėšomis, gyventojas negalės pagrįsti savo išlaidų. 


 Nuo 2013 m. kovo 1 d. garantinio fondo įmokas privalės mokėti ne tik juridiniai asmenys, bet ir fiziniai asmenys ,turintys samdomų darbuotojų. Kadangi šios įmokos nėra deklaruojamos, kyla abejonių, ar mokesčių administratorius kaip nors kontroliuoja jų mokėjimą.


 Nuo 2013 m. sausio 1 d. įsigaliosiančios buhalterinės apskaitos įstatymo pataisos įpareigoja buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančioms įmonėms drausti savo civilinę atsakomybę. O nuo 2016 m. visa apskaitininkų bendruomenė (na, bent jau ta dalis, kuri dirba vyriausiais buhalteriais ar yra savarankiški paslaugų teikėjai) turės išlaikyti kvalifikacinius egzaminus ir tik tada savarankiškai tvarkyti įmonių apskaitą arba dirbti vyriausiais buhalteriais.


 Nuo 2012 m. rugsėjo 12 d. galima bus steigti mažąją bendrija – tai yra ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį, kurio steigėjai galės būti tik fizinaisi asmenys, kurių skaičius ribojamas iki 10, Mažajai bendrijai įsteigti nereikės įstatinio kapitalo. Šis „verslo darinys“ man nelabai suprantamas. Ar tikrai reikėjo dar vienos įmonės rūšies – hibrido tarp individualios įmonės ir UAB-o . Gal būtų buvę paprasčiau pakoreguoti individualių įmonių įstatymą . Kol kas tikrai neįžvelgiu, kuo ši verslo forma bus pranašesnė už kitas – na nebent ribota civilinė atsakomybė leis bendrijos nariams prisidaryti skolų ir bankrutuoti.


 Artėja Seimo rinkimai. Greit būsime apipilti kandidatų pažadais sukurti mums geresnį rytojų. Tik nuo to jų geresnio rytojaus mums, mokesčių mokėtojams, paprastai nebūna geriau. Na, nebent patys tuo rytoju pasirūpintumėme.
 Gero ir šviesaus rytojaus.


Angelė
2012-07-31

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB