spacer.png, 0 kB
Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas). Jeigu yra būdas padaryti geriau, atrask jį (Tomas Edisonas).
Pirmadienis, lapkričio 12 d.
Ar gali būti ramybė žemėje , jei ji visą laiką sukasi?

 

Ar gali būti ramybė žemėje , jei ji visą laiką sukasi? (autorius nežinomas)

 Vasara šiemet kaip niekad dosniai dalija šilumą.  Lietuvos Pajūris ūžia nuo poilsiautojų, kurių gausa kalbas apie ekonominį nuosmukį ir krizę paverčia niekais.

 Ar tai reiškia, kad ponai iš Vyriausybės teisūs, teigdami, jog Lietuva atsigauna. O gal tai  reiškia, kad krizė ištiko tik valstybės biudžetą, į kurio pildymą, pakėlus mokesčius, juos mokanti tauta tiesiog numojo ranka.

 Ne veltui matyt Jos ekscelensija grūmoja kumšteliu mokesčių inspekcijos vadovui, priekaištaudama, kad mokesčių inspekcija, turėdama pakankamai informacijos apie mokesčių mokėtojus, nepakankamai naudojasi savo galiomis. Ir dar tas reikalas su PSD, apie kurio grėsmes valstybinė mokesčių inspekcija prakalbo tik  prasidėjus 2009 m. pajamų deklaravimui, nors šio mokesčio mokėjimo prievolė buvo atiradusi gerokai anksčiau.Gyventojai nemokėjo, nes nežinojo, o VMI nereikalavo, nes mokestis nedeklaruojamas.  O tai jau nedovanotinas institucijos, kuri renka mokesčius, aplaidumas. Visi požymiai rodo, kad kris dar viena galva.


 Nors kas jau kas, o valstybinė mokesčių inspekcija savo darbštumu ir kompetencija tikrai gali didžiuotis. Mokesčių mokėtojai VMI internetinėje duomenų bazėje gali rasti labai daug juos dominančios informacijos visų VMI adminstruojamų mokesčių klausimais, trumpuoju telefonu taip pat galima gauti išsamią informaciją į savo klausimus. Manau, kad mokesčių inspekcija, savo darbo organizavimu, įstatymų aiškinimu, informacinių technologijų diegimo VMI sistemoje gausa tikrai lenkia ne vieną valstybės instituciją. Tačiau mokesčių nemokėtojų toleravimas ir tas nelemtas PSD – šaukštas deguto medaus statinaitėje – sugadino visą reikalą. 

 O ir iš kur ta netolerancija mokesčių nemokantiems  gali atsirasti, kai anot Prezidentės, net ji nesitikėjusi tokių didelių korupcijos mastų mūsų valstybėje.  Prieinantys prie valdžios kabina keliais šaukštais, o valstybės nuosmukis kompensuojamas iš tų, kurie valgo vienu šaukštu ir tai ne kasdien. Panašu, ir tas pats šaukštas bus greit atimtas.


 Vasara, vasara, vasara, ji pačiame įkarštyje, pats atostogų metas, net Kubilius su kompanija dviratukais išmynė atostogauti. Tikėtina, kol mins, bent jau naujų mokesčių niekas ant kupros neužkraus.


Gero vasarojimo.

Angelė,

2010-07-26

 
spacer.png, 0 kB
Ar Lietuvoje didelė mokestinė našta?
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
  spacer.png, 0 kB